Категории

Омиленото цвеќе открива интимни нешта за вашиот карактер

Дали знаевте дека вашиот омилен цвет може да открие разни работи за вашиот карактер? Изберете едно од понудените цвеќиња и дознајте што вели за вас.

1. РОЗА: Вам ве краси авантуристички дух
Вашиот омилен цвет е роза? Ова значи дека уживате во патувања и во љубовни авантури. Вие сте отворени за учење за нови култури и знаете како да ги цените своите. Естетиката е исто така една од причините зошто ве привлекуваат рози: изгледот и изгледот се многу важни за вас.

2. МАГНОЛИЈА: Вие сте елегантна и привлечна
Магнолиите цветаат еднаш годишно – во мај. Ако ова е вашиот омилен цвет, веројатно сте многу елегантна и привлечна личност. Слушате добро и размислувате многу брзо и јасно – давате добар совет и честопати лесно ги решавате проблемите и грижите на другите. Вашето семејство е на прво место, и тоа ве прави уште посилни и посамоуверени.

3. ЛАЛЕ: Вие сте кралица на дружењето
Вие започнувате да разговарате со други луѓе многу брзо и оставате добар впечаток на другите со вашето нетоварено, опуштено, но внимателно однесување. Ако на вашиот пријател му треба совет, вие сте првата опција.

4. БОЖУР: Нежен и силен истовремено
Ако божурот е вашиот омилен цвет, во вас имате многу „типични девојки“. Сакате да се облекувате во пастелни тонови (како розова или виолетова), да трошите многу пари на цвеќиња и да ги воодушевувате другите со вашата љубов кон деталите. Сепак, ова не значи дека сте срамежливи или слаби – доколку е потребно, ќе покажете колку всушност имате сила.

5. ХОРТЕЗИЈА: Вие сте жива и весела
Вие сте шарени и забележливи како омилениот цвет. Вашето расположение се менува со годишните времиња, а најмногу ви се допаѓа летото. Се чувствувате добро кога времето е топло – тогаш можете да бидете тоа што сте навистина. Вие ја поздравувате промената и уживате да го поминувате слободното време на отворено. Ретко кој може да ви го расипе расположението!

6. ЈОРГОВАН: Вие сте многу горди
Доколку ви се допаѓа јоргованот тогаш сте личност која минува низ животот со крената глава затоа што знаете дека ќе се издвоите од толпата само ако оставите силен впечаток. Вие сте слаби на винтиџ облека и имате изразена сентиментална страна.

7. ОРХИДЕЈА: Вие сте украсени со искреност
Имате круг пријатели каде што сите ве сакаат за вашето директно и искрено однесување. Сепак, поради промените на расположението, тешко е да ве прочитате. Внимавате на вашиот изглед и претпочитајте класичен стил.

8. КАРАНФИЛ: Вие сте мирни и не сакате да се истакнувате
Не сакате да бидете во центарот на вниманието и претпочитате да бидете настрана. Најдобро се чувствувате во група со луѓе на кои им верувате. Вие сте мирна, интровертна личност која има талент за учење странски јазици.

9. БЕЛА РАДА: Вечен оптимист
Без разлика колку некои работи одат добро или лошо, сигурни сте дека утре ќе биде подобро. Со вашиот оптимизам, брзо ги убедувате другите во тоа. Исто така, лесно можете да ги насмеете луѓето околу вас и да ве расположат. Пријателството е поважно за вас од било што.

10. ЛИЛЈАН: Несебично им помагате на сите
Среќни сте што се грижите за другите и помагате каде и да можете. Ова е причината зошто често ја преземате улогата на мајка. Вие сте многу горди на сè што сте постигнале во животот, а другите ве почитуваат за тоа.