Категории

Оние кои сакаат еспресо се пријателски расположени а турско кафе се паметни – Што открива омиленото кафе за вас?

Најчестиот утрински ритуал ширум светот е пиењето на првото кафе. Овој пијалок со кофеин ни дава сила да го започнеме денот, ни дава причина да се запознаеме со најблиските и секојдневен разговор.

Сепак, кафето не е само навика. Изборот на омилениот пијалок кофеин кажува многу повеќе за вас отколку што мислевте. Во зависност од тоа дали ви се допаѓа топло или ладно, со колку млеко и кој е вашиот омилен начин за пиење кафе, можете да откриете каков тип на личност сте, слично на хороскоп.

Еспресо
Вие сте многу пријателски расположени, комуникативни и лесни за прилагодување. Ви се допаѓа вкусот на вистинско кафе и кога го пиете сакате да е мала количина, но има прекрасен вкус.

Продолжено еспресо
Вие сте вистински ентузијаст кој сака да ужива во животот. Вие сте ноќна птица и немате многу потреба од сон.

Ладно кафе
Самодоверба и отвореност се двата збора што најдобро ве опишуваат. Не дозволувате сезоните да ви диктираат што ќе пиете и како ќе се однесувате. Сакате да играте со слама, признајте го тоа!

Кафе за носење
Вие сте многу сериозни и фокусирани на она што го правите. Вие сте од оние луѓе кои веруваат дека секој проблем, без разлика колку е „врел“, има решение.

Капучино
Многумина ве сакаат и почитуваат за вашето топло срце иако често сте заборавни. Пријателите често ве предупредуваат да ги избришете мустаќите од пена од горната усна.

Лате (со многу млеко)
Многу често сте внимателни и неодлучни. Во овој свет, се чувствувате како да сте опкружени со странци, па затоа претпочитате да го играте безбедно.

Макијато
Вие сте вистински традиционалист и гледате на светот со резерва. Треба да работите на вашата смисла за хумор и да престанете да мразите пена мустаќи од кафе. Опуштете се!

Мока
Сакате да се забавувате и сте многу креативна личност. Вие не сте fanубител на кафе, но ви треба нешто што ќе ве „подигне“, па затоа импровизирате на таков начин што ќе се одлучите за ова ароматично кафе со чоколадо.

Турско кафе
Вие сте паметни, но исто така сакате да бидете паметни, па ги нервирате луѓето околу вас. Не сакате да брзате, имате свои ритуали и не можете да издржите кога некој е груб.

Американо (кафе без млеко)
Вашата природа е мирна, а вие сте многу совесна личност. Уживајте во едноставни работи во животот како птичја песна, пикник во парк или шолја топло кафе