Категории

Принц од соништата: Погледнете како изгледа во приватноста Џемал од „Убавата селанка“!

Турската серија „Убавата селанка“ од неодамна почна да се емитува на телевизија Сител и за доста краток период успеа да стекне огромна популарност. 

Серијата ја следат и млади и стари, а веќе секој си има омилен лик.

Но, покрај интересната приказна, девојките посебно ја гледаат серијата поради убавиот и шармантен Џемал.

2

Овој турски актер има 32 години покрај, a актерството се замимава и со моделство.

Џемал или Берк Чанкат со својот изглед е принцот од соништата на секоја девојка, а за неговата убавина и стил, изминатата година беше награден од престижниот моден магазин ELLE за најстилски маж во 2015 година.

3

Берк во моментов снима нова серија во која изгледа сосема поразлично од ликот кој го толкува во „Убавата селанка“.

4

Во продолжение погледнете го Џемал во неодоливи изданија.

5

6

7

8

9

10

11

http://vistina.mk/

Прегледи:
560
Категории:
Филмови и серии
Објавено на:
09.02.2016