Категории

Рецепт: Направете пијалок што ги намалува мастнотиите во крвта!

Подгответе го овој природен пијалок кој го чисти телото и го намалува маснотиите во крвта!

Бидејќи намалувањето на маснотиите често бара долготрајна терапија, можеби ќе можете да си помогнете со овој пијалок.

За подготовка на пијалокот, измијте 1 кг лимон и исечете го на тенки парчиња. Ставете го лимонот во 2 литри вода и додадете 400 гр изрендан целер. Варете на топол оган 20 минути по вриење. Извадете од оган и оставете да се излади целосно.

Истурете го пијалокот во чаша и држете го во фрижидер. Пијте 100 ml, 3 пати на ден пред јадење.

Прегледи:
309
Објавено на:
29.04.2018