Категории

Ручек за денес: Посни полнети пиперки! (РЕЦЕПТ)

Лесен и вкусен оброк!

 

Состојки:

  • неколку пиперки
  • 6 исчистени компири
  • 2 моркови
  • 1 сечкан кромид
  • 2 чешниња лук
  • сол
  • сув зачин
  • бибер

Подготовка:

Компирите и морковите излупете ги и изрендајте ги. Кромидот пропржете го и додадете го лукот и сите зачини. Потоа додадете го компирот и морковот. Филот претурете го во плехот, а полнетите пиперки ставете ги по средина. Печете во рерна на 180 степени 15-20 минути.

Пријатно!

Прегледи:
512
Објавено на:
24.11.2021