Таг:, , , , , , ,

Рецепт на денот: Здрав појадок во тегла

Појадокот е најважниот оброк во денот. Овој здрав појадок, подготвен за еден миг, богат со...

После 50-тата жените не смеат да ја јадат оваа храна

Нутриционистите советуваат дека жените после 50-тата година треба да избегнуваат да ги...

Список на намирници кои што ги топат маснотиите во текот на ноќта: Лекарите ни дадоа точен список!

Меѓу првите и најмоќните е вкусното сирење Очигледно, доцните оброци можеби и не се толку...

Не спиете доволно? – Оваа храна е најчест причинител на пореметувањето на спиењето

Научниците пронајдоа врска помеѓу нездравата храна и лошиот сон Личностите кои имаат лош...

Најскапата шолја кафе во светот чини 75 долари

За да го пробате ова кафе, мора да резервирате место на листата на чекање! Мелницата за кафе...

Рецепти за вкусни домашни намази кои совршено одговараат со леб!

Многу често, едноставно спремените храни се најубави. Без разлика дали сакаме да јадеме...

Чизкејк со сливи: Магичен вкус на кој нема да одолеете! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој рецепт и уживајте во неодоливиот вкус. Состојки: 250 гр брашно 50 гр мелени...

Природно решение за холестеролот со домашно приготвен напиток

Еве како да го намалите ризикот од здравствени тегоби Причината за настанувањето на лошиот...

Зачини кои успешно го отстрануваат целулитот

Сега е вистинско време да се решите од „кората од портокал“ Пијте вода, движете се и...

Торта со јаболко и мус од ванила: Комбинација на вкусови која ќе ве фасцинира!

Ако сакате да се почестите со сезонски десерт, овој рецепт е вистински избор за вас. Состојки...

Овие намирници треба секој ден да бидат дел од вашето мени, ако сакате да ослабете

Ако сакате успешно да ги изгубите вишокот килограми, тогаш секојдневно треба да консумирате...

Вистина или заблуда? Дали црното чоколадо е поздраво од млечното?

Често слушаме дека црното чоколадо е поздраво од млечното, па решивме да провериме! Ги...

Астробиолог покажува што се случува кога се обидувате да готвите на Антарктикот на -70 ºЦ

Cyprien Verseux е астробиолог кој моментално работи на најоддалечената научна база на светот:...

Рецепти за 6 сосови кои се повкусни од кечап и мајонез!

Сосовите го подобруваат вкусот на јадењето и му даваат сосема нова нота. Меѓу...

Еве кои намирници го убрзуваат, а кои го успоруваат стареењето!

Намирниците кои ги консумираме доста влијаат врз нашите ментални и физички функции...

Овие намирници никогаш не треба да ги консумирате за појадок

Потрудете се следните намирници да ги исфрлите од своите утрински рутини почнувајќи уште од...

Септемвриски чоко бисквити: Потребни ви се само 10 минути и четири состојки

Кога сакате нешто слатко, а немате ниту волја ниту време да приготвите, решението се полнети...

Здрави кнедли со сливи: Омилен десерт кој може да го јадете без грижа на совест! (РЕЦЕПТ)

Обидете се да направите малку поинаква комбинација од состојки со сливи кои сигурно ќе ве...

Зачинето поховано пилешко: Крцкав вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Подгответе го пилешкото на овој начин и уживајте во магијата на вкусот! Состојки: 50 гр брашно...

Јаболки, гриз, чоколадо: Рецепт за совршен брз колач!

Лесен и многу вкусен десерт! Состојки: 4 -5 јаболки 100 г шеќер 50 г ореви 3 јајца 2 лажички гриз 2...