Категории

Слушнете ја новата песна на Адел: За 8 часа има речиси 16 милиони прегледи! (ВИДЕО)

Адел неодамна го најави новиот албум, а денес публиката конечно може да ужива во нејзината прва песна по 6 години пауза. Песната се вика „Easy On Me“ и прегледана е речиси 16 милиони пати за само 8 часа.

Тоа е прва нова песна на Адел по шест години. Во баладата придружена со пијано, Адел пее за врската помеѓу неуспешниот брак и тешкотиите во нејзиното детство.

Прегледи:
593
Објавено на:
15.10.2021