Таг:, , , ,

Пародија „30 прашања и 30 одговори“: Студентскиот живот ми е како филмот „Самоуништување“ (ВИДЕО)

Во стилот на кампањата на СДСМ „30 прашања и 30 одговори“ Александар, студент од студентскиот...

Здружението „Бадникови Поворки“ го објави видео записот од Божикната каланда „Христос се роди денес“

„Во најрадосно исчекување на утрешните Бадникови поворки и во пресрет на Празникот на...

(ВИДЕО) Мараја Кери го претстави новото видео за хитот “All I Want For Christmas Is You”

Најпопуларната божиќна песна доби ново видео 25 години после објавувањето на божиќната...

(ВИДЕО) Иделна фризура за празничните забави: Неодоливи гламурозни локни

Не ви е потребен професионалец, еве како да ги направите самите Фризурата од прекрасни...

ТАЛЕНТИРАНАТА АЈАНА СО ПРВА ПЕСНА И СПОТ ЗА “НЕ МЕ МОЛИ”

Префинето и со стил кој плени со својата природна убавина, шарм и моќен вокал…Запознајте...

Кока Кола и Гугл во заедничка кампања: Оставете ги настрана разликите и соберете се околу Божиќната трпеза!

Кога станува збор за овие две компании, не ни очекувавме нешто помалку. Кока Кола и Гугл се...

Што е кросфит? Зошто оваа дисциплина е толку популарна? Жарко Батиќ ги има одговорите на сите прашања! (ВИДЕО)

Што всушност претставува Кросфитот? Дали е оваа физичка дисциплина соодветна за вас? Како...

Кампања за реконструкција на живеалишта на социјално загрозени семејства со деца

Топол дом за сите и реконструкција на живеалишта на семејства со деца, кои се во социјален...

(ВИДЕО) Новогодишна реклама која ги разнежни милиони луѓе ширум светот – Ова е дедото на годината

Емотивно видео кое ќе го стопли вашето срце и ќе го разубави вашиот ден, оваа реклама...

Никогаш не сте престари за Божиќ: Внукот ја носи својата баба на Божиќен бал

Без разлика на вашата возраст, секогаш може да се забавувате. Токму затоа, ова момче ја носи...

Мислевте дека кучињата не знаат да се санкаат? Погледнете го ова неверојатно видео кое ќе ве насмее!

Ова куче има посебна вештина и знае како вистински да му се радува на снегот. Кучињата се...

Прекрасна божиќна реклама со малиот Артур која ве потсетува дека треба да купувате во локалните продавници!

Бидете дете овој Божиќ! Големите компании со огромни буџети доминираат на листата за...

Зошто вежбаме и која е суштината на вежбањето? Жарко Батиќ го објаснува тоа на интересен начин! (ВИДЕО)

Зимата е период од годината кога особено наоѓаме изговори да го прескокнеме тренингот, или...

Алпинисти го спасија кучето кое беше заглавено под Орлови карпи на Попова Шапка (ФОТО+ВИДЕО)

Членовите на алпинистичкиот клуб АК8 очекувале уште еден регуларен тренинг и обука под...

Празнична реклама за девојчето Ели и ирвасот Арчи која ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Во оваа реклама од 90 секунди го следиме анимираното патување на Ели која има желба да си игра...

Сѐ за своето дете: Татко се преправа дека е Дедо Мраз за да ги дознае новогодишните желби на ќерка си

Новогодишните празници се период од годината во кој владее посебна еуфорија. Освен...

Слушнете ја прекрасната преработка на песната „Мајко“ на Дамјан Стоименовски

Младиот Дамјан Стоименовски уште еднаш го покажа својот талент изведувајќи кавер на...

Нов Акустичен Реаражман на “Јовано Јованке” од Кристијан Волчев

Гитаристот Кристијан Волчев го изведе новиот акустичен реаранжман на народната македонска...

ТРАКЕР И ТАСКО НИ ДОАЃААТ СО „ЦРНА МЕЧКА“

На барање на фановите заедно со видео спот се реализираше „Црна Мечка“, која за само...

8÷2(2+2)=? Како стоиме со математика во Скопје? (ВИДЕО)

Во последно време може да забележите повеќе видеа на различни теми на YouTube каналот Majk Show....