Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

Најновото видео од балканскиот рис Лиса во Националниот парк Маврово е мелем за очи!

„Срндак за ручек, а можеби и за вечера“ е насловот на ова видео во кое главна улога е Лиса,...

Жените одбраа: Ова се 10 најдобри пози во сексот (ВИДЕО 18+)

Некако секогаш се зборува за позите кои се генерално добри и интересни. Меѓутоа, кога...

Македонката која го победи коронавирусот испеа песна за медицинските лица и пациентите! (ВИДЕО)

Михаела Јаневска е еден од 12-те пациенти во земјата кои го победија коронавирусот и се...

Музика низ “Слика” – Нов звук во етерот

Во денови кога сме затворени во своите домови, музичарите се секогаш тука да ни го направат...

(ВИДЕО) Stand Up комедија против досадата и негативноста – Издвоивме генијални странски комичари кои ќе ве насмеат до солзи

Иако во последните неколку недели не тресат претежно негативни вести, важно е да се остане...

(ВИДЕО) Доктори објавија снимка како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот

Еве како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот Снимката која ја отсликува...

(ВИДЕО) 4 јога вежби за правилно дишење и подобро функционирање на белите дробови

Многу се едноставни, правете ги секој ден. Во јогата постои техника на дишење која има големо...

(ВИДЕО) Домашен спа центар: Како сами да направите педикир?

Одлични совети како да ги негувате вашите стапала во вашиот дом, постапката е многу...

(ВИДЕО) Неповторливо доживување: Нурнете во подводниот свет преку вашиот екран

Хипнотизирачките сцени од прекрасните живи суштества ќе ве заинтересираат и вас и...

Препораки од Д-р Жан Митрев, како против коронавирусот? (ВИДЕО)

Д-р Жан Митрев го споделува своето мислење во врска со превенцијата против коронаворусот....

Шпанија е во карантин: Погледнете како се обидуваат полицајците да ги расположат граѓаните!

Многумина велат дека „италијанското сценарио“ се случува во Шпанија. И додека многумина се...

(ВИДЕО) Вежбајте дома: Одлични вежби за почетници

Физичката активност е одличен начин да го намалите стресот во оваа состојба кога наоколу...

#СедиДома и слушај македонска музика со Марија Спасовска! (ВИДЕО)

Времето поминато во карантин може да го искористите за многу активности и да ги завршите...

(ВИДЕО) Настан за кој не морате да се средувате – Погледнете ги најдобрите концерти во живо од вашиот кауч

Ви споделуваме неколку од најдобрите концерти кои можете да ги гледате од удобноста на...

Забава и едукација за најмладите: Лала готви палачинки во боја! (ВИДЕО)

Живееме во време кога нашите најмлади најпрво ги учат боите, буквите и животните на...

Вчера се одбележа светскиот ден на најслаткото мече на светот – пандата

Светскиот ден на пандите се одбележува на 16 март секоја година. На овој ден, секоја година се...

Поттикнат од смртта на свој пријател поради коронавирусот, оперскиот пејач Нацоски со апел од Милано!

Оперскиот пејач, Благој Нацоски, кој живее и работи во Милано, поучен од тамошната ситуација...

Слушаме препораки и вежбаме од дома со PowerHouse Pilates! (ВИДЕО)

Поради новонастанатата ситуација со коронавирусот и сѐ со цел што поголема заштита и побргу...

Погледнете ја приказната за Лиса и Нарциса – последните женки рисови на Планетата Земја! (ВИДЕО)

Балканскиот рис е критично загрозен, а последните два балкански рисови кои успеаја да ги...

(ВИДЕО) #FlipTheSwitch е новиот урнебесен предизвик кој се шири на социјалните мрежи

Нити Џенифер Лопез и Алекс Родригез не можеа да му одолеат на овој урнебесен предизвик...