Категории

Со помош на оваа намирница ќе ги сокриете белите влакна (РЕЦЕПТ)

Освен што ќе го зголемите домашниот буџет, на овој начин ќе го спречите и оштетувањето на коренот на косата.

Иако се чини дека е невозможно прекривање на белите влакна без фарба, фризерите откриваат природен начин на боење кој навистина дава резултат. Се што ви е потребно е кромид, кој сигурно го имате во вашата кујна.

  • Исечкајте половина кромид со лушпа, а потоа сварете го во тенџере. Треба да го варите точно 20 минути.
  • Потоа оставете го да се олади и нанесете го на косата. По 15 минути измијте ја косата.
  • За да ја покриете седата коса во потполност, потребно е да ја повторувате маската два пати неделно.
Прегледи:
911
Објавено на:
21.04.2018