Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Неволјите што многу ве мачеа во минатото се враќаат. Одржувајте оптимизам, паничете непотребно. Не треба да бегате, промените на работа ќе инспирираат малку оптимизам. Внимавајте на вашата диета, вашиот имунитет не е на завидно ниво.

БИК
Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се борите веќе некое време. Со одредена одлука или судска пресуда ќе се реши еден заплет, по што влегувате во понатамошни преговори како полноправна преговарачка страна, достојна за почит.

БЛИЗНАЦИ
Вниманието ви е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата доаѓа во текот на попладневните часови затоа што ќе има присилни промени, ако не ги спроведете доброволно до тогаш.

РАК
Свесни сте за вашата ароганција, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставените, од кои дури и ќе бидете казнети. Не правете им на другите луѓе она што не сакате некој да ви го прави вас.

ЛАВ
Вие не сте личност која сака големи промени. Соодветно на тоа, не уживате ниту да излегувате. Ако копнеете да ја напуштите куќата, тоа е затоа што на некој од вас не му се допаѓа. Затоа, не бегајте од вашето семејство, туку обидете се да ги подобрите семејните односи.

ДЕВИЦА
Вие измислувате причини за вашето незадоволство. Можеби вашите планови беа премногу амбициозни, па затоа не го гледате делот од успехот што беше постигнат како нешто позитивно. Ако не сте добиле сè, за вас е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

ВАГА
Добивате поддршка од луѓето од кои најмалку очекувате. Парите со кои располагате не се доволни за сè што имате намера да купите. Ситуацијата е непријатна, но оптимизмот не ве напушта. Решението ќе го видите ако добро се опуштите.

ШКОРПИЈА
Порака од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Оставете настрана се што сте планирале за денес и поминете часови во случајно дружење. На некој начин, таа личност ги навестува промените што ви доаѓаат во наредниот период.

СТРЕЛЕЦ
Потребна ви е кратка пауза. Околностите што ја поставуваат отвораат можноста да побегнете со пријателите неколку дена. Движете се повеќе и не двоумете се, краткото закрепнување ќе ве зајакне, па лесно ќе ги надоместите пропуштените обврски.

ЈАРЕЦ
Пред вас е стресен ден, па затоа е најпаметно да ги избегнувате сите ситуации во кои би биле во центарот на вниманието или на некој начин да поведете. Ако сте активен учесник во сообраќајот, бидете внимателни, особено во доцните вечерни часови.

ВОДОЛИЈА
Се обидувате да избегнете контакт со луѓе што ве исцрпуваат. Сепак, бизнисот не го препознава таквото однесување, па затоа ќе бидете принудени да трпите со некои луѓе. Beе се изненадите што можевте да пропуштите ако не ги почитувавте и слушавте.

РИБИ
Убави деловни можности се отвораат за вас. Претстојат преговори за можна соработка со странски земји, како и шанса за долго патување на кое ќе го подобрите вашиот бизнис. Не дозволувајте оваа шанса да се изгуби поради моменталната мрзеливост.

Прегледи:
1345
Објавено на:
10.02.2021