Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 И 19 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

Овен
За вас викенов важи правилото: ред, работа, дисциплина. Внимавајте каде правите грешки, овие дена тие можат скапо да ве чинат. Ви се допаѓа енергијата на партнерот, но ви недостасува повеќе искреност и комуникација за актуелните, животни проблеми. Работете на несоница.

Бик
Конечно добивте малку одмор од деловните обврски, но се чини дека се задржувате себеси во задоволство. Опуштете се, заборавете на обврските и почестете се со задоволства. Личност од спротивниот пол ви подготвува убаво изненадување, подгответе се за повисок чекор во врската.

Близнаци
Можеби сте премногу строги кон себе затоа што повеќе се раководите од разумот отколку од срцето. Понекогаш интуицијата е подобар начин да се донесе правилна одлука. Вашите претпоставени ќе го препознаат тоа и ќе ве наградат. Слушајте го советот на постара жена, таа ќе ви ги реши сите сомнежи на љубовно поле.

Рак
Сочувствувате со настаните што му се случиле на вашиот колега, но не дозволувајте тоа да ви пречи на вашите задачи. Викендов ќе постигнете се што сте замислиле, а ве очекува голема прослава во кругот на семејството. Не го планирајте вашето патување, одложете го за следниот месец.

Лав
Конечно ги решавате сите финансиски проблеми, бидејќи на помош ви доаѓа член од семејството! Најмалку сте го очекувале тоа од него, а ова ќе биде идеална можност за зајакнување на врската. Ќе имате многу понуди за брак, но сепак уживате соло статус. Зголемете го внесот на витамини.

Девица
Овие дена ќе бидат потешки за вас отколку што сте навикнати. Нема да биде се како што сте замислиле, изгледа дека соработникот ве саботира во организацијата што сте ја дизајнирале. Претерувате со незадоволство од ситници кон личност од спротивниот пол, па конфликтот на мислења ќе биде неизбежен дел.

Вага
Деловните можности ви доаѓаат од сите страни, но брзате со одлуката. Не е добро да одбиете се, бидејќи парите ви требаат повеќе од кога било. Започнете со било што! Премногу лесно ја сфаќате љубовта и тоа е првата пречка што треба да ја надминете доколку сакате сериозна врска.

Шкорпија
Исцрпени сте поради обемот на работа, но ништо не е толку тешко колку што сте силни. Ќе го надминете и тоа, а потоа со задоволство ќе уживате во плодовите на трудот и трудот. Имате многу додворувачи, но сакате некој да ви го задржи вниманието. Вакво познанство ви доаѓа перидов.

Стрелец
Новата позиција може да им пречи на колегите, но не ви е грижа. Вие заслужувате нова работа и ќе ја најдете подобро од кога било! Бидете тука за пријател кој се нашол во тешки моменти за вас, сега му треба помош. Ќе бидете изненадени од неочекуван повик.

Јарец
Колку и да сте фокусирани на работата, толку ве одвлекуваат мислите од спротивниот пол. Контактирајте со неа, вашата тактика може да предизвика само дополнителни проблеми. Игрите за врски не се добра идеја, може да изгубите пријател кој многу ви значи.

Водолија
Работата оди добро, но ви недостасува дополнителна мотивација и енергија. Не би било лошо да си најдете некое хоби, тоа ќе ве окупира и ќе ве оттргне од сето лошо што се случувало во изминатиот период. Внимавајте како разговарате со партнерот овие дена, лошиот контекст на зборот може да доведе до крај на врската.

Риби
Вие сaмите не сте сигурни што сакате кога е работата во прашање. Слушајте ги советите на партнерот, тој ви е голема и искрена поддршка. Не планирајте да патувате во далечни земји и избегнувајте токсични луѓе. Партнерот ќе ви каже една одлука која може целосно да го промени текот на вашиот заеднички живот.

Прегледи:
381
Објавено на:
19.06.2022