Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Некои лоши финансиски вести нема да бидат толку лоши како што се чини за Овните. Сепак, доволно е да ве извадат од такт. Проверете двапати пред да почнете да паничите. Можеби има грешка во системот или банката ги зезнала броевите. Можеби ќе треба да направите дополнителна документација заради ова, но тоа ќе биде целата штета.

БИК
Ако Биковите се во непријатна ситуација, најверојатно ќе се обидете да ги заштитите вашите најблиски чувајќи ја вистината од нив. Не го правете тоа. И покрај тоа што го правите од љубов, членовите на вашето семејство заслужуваат да ја знаат вистината, без оглед колку е тешко. Не можете да ги заштитите од влијанието на светот. Повеќето луѓе сакаат да знаат што навистина се случува, дури и најмладите.

БЛИЗНАЦИ
Иако е почеток на неделава, Близнаците може да се чувствуваат уморни и исцрпени. По природа сте работохолик, но и денес мора да признаете дека повеќе сакате да го поминете денот во кревет. Обидете се да направите колку што можете повеќе и оставете нови проекти и работни победи за следната недела кога ќе се вратат вашите деловни желби и енергија.

РАК
Денес, на Раковите може да им недостасува блиска личност. Можно е дека вашата врска е при крај, а вие не сте подготвени за тоа, или вашиот пријател има премногу обврски, па затоа не може да ве сретне на договорениот собир. Не очајувајте, ова се само ваши внатрешни несигурности. Сè наскоро ќе се реши во ваша корист.

ЛАВ
Една погрешна информација денес може да се прошири како пожар што ќе предизвика многу немири во околината на Лавот или на работа. Проверете ги информациите што ги слушате затоа што најверојатно се само озборувања. Ако откриете дека станува збор за лаги, подоцна ќе зажалите што ширите паника меѓу луѓето.

ДЕВИЦА
Конечно дојдоа неколку посакувани промени за Девиците. Но, дури и ако сè е стопроцентно подготвено, може да добиете некои информации што ќе го забават започнувањето на сето тоа. Не дозволувајте фрустрација да ве обземе. Застанете и погледнете се повторно, можеби не е се така како што изгледа.ВАГА
Ако сте ангажирани во право, инвестирање или банкарство, денес Вагите треба да бидат особено внимателни! Некој намерно може да ви постави погрешни информации за да ве извлече од патот. Истражете и проверете сè сами и не ги сфаќајте другите така лесно, особено кога станува збор за големи суми пари, тие може да наидат на опасни проблеми.

ШКОРПИЈА
Член на семејство или некој близок би можел да ги излаже Шкорпиите денес. Во своја одбрана, најверојатно се обидуваат да ве заштитат од нешто. Ова е време кога треба да им верувате на вашите инстинкти. Ако слушнете нешто за што интуицијата ви кажува дека не е вистина, проверете ги информациите сами, ова е единствениот начин да ја дознаете точната вистина.

СТРЕЛЕЦ
Денес Стрелците размислуваат многу активно, но прилично осмислено. Ќе се борите со идеите и информациите што ги добивате одвнатре, но и однадвор. Дајте си време да ги решите вашите впечатоци. Прошетка или вежбање ќе ви помогне. Запишете ги вашите идеи затоа што ќе можете добро да заработите на некои од нив, особено ако им посветите доволно внимание.

ЈАРЕЦ
Ако некој од вашето семејство е лошо расположен и не сака да каже зошто, останува на Јарците да дојдат и да помогнат колку што можете повеќе. Темните мисли што им се во главата би можеле да им бидат пренесени на другите, па направете сè што можете за да ги разбудите од такво расположение. Бидете внимателни но не претерувајте бидејќи само ќе ја влошите ситуацијата.

ВОДОЛИЈА
Денес, Водолијата конечно може да биде поканета на социјален настан. Додека сте таму, може да наидете на некој стар пријател кој се сменил. Како резултат, може да откриете привлечност кон таа личност и да стапите во физички однос со него / неа. Иако звучи досадно, не грижете се. Ако врската не успее, и онака секогаш сте ја сметале таа личност за пријател, па пријателството ќе продолжи и после тоа.

РИБИ
Нов креативен проект за Рибите, кој вклучува модерна технологија, може да ја сврти вашата кариера во сосема друга насока. Ова е промена што долго ја чекавте и можеби ќе бидете прилично желни да започнете. Сè што ќе започнете денес ќе има свои падови но неговиот долгорочен успех е забележан. Размислете добро за сè пред да започнете, а потоа направете целосен чекор напред!

Прегледи:
1006
Објавено на:
02.03.2021