Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАЈ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
За Овните, денот за вашиот партнер нема да оди баш најдобро, и ќе мора да бидете таму и да го поддржувате. Нема да ви биде тешко воопшто да го сторите тоа и ќе ви возвратат со тоа каков вид на гест ви покажаа повеќе пати претходно. Вашата чувствителност на трошење нема никаква врска со фактот дека парите доаѓаат во форма на хартија или пластични картички. Не обвинувајте ги околностите за вашите грешки!

БИК
Стабилноста влегува во вашиот љубовен живот: Денот ќе биде прилично мирен; овој понеделник Венера со цело срце ве штити и помага да се смирите. Ќе бидете немилосрдни во финансиските работи; во никој случај нема да потрошите надвор од планираниот буџет. Не сте ни сфатиле колку време поминало – затоа ќе се обидете повторно да постигнете некои од целите што сте ги поставиле за новата година.

БЛИЗНАЦИ
Месечината е во воздушниот знак на Водолија и носи многу придобивки во однос на вашиот љубовен живот. Разбирањето и добрите вибрации ќе ви ја вратат самодовербата во таа врска за која мислевте дека е изгубена. Неколку љубовни зборови и сеќавања на подобри времиња ќе бидат доволно охрабрување да верувате во овие чувства поврзани со минатото, но и со иднината. Оние што учат можат да очекуваат напнатост и побарувачка од своите професори. Овој понеделник би можеле да почувствувате.

РАК
Новите технологии може да ги измамат Раковите. Избегнувајте нивно користење за спроведување смели стратегии за запознавање, споделување слики и видеа што сакате да ги испратите на една личност и само на една личност. Ако не сте внимателни, примателот на пораката можеби не е оној што го посакувавте и ќе мора подоцна да дадете цела низа објаснувања. Кога станува збор за работата, ќе добиете добри вибрации, а вашата интуиција за деловните работи ќе биде прилично точна.

ЛАВ
Лавови, многу е веројатно дека ќе се расправате со вашиот партнер за секс, слободно време што го поминувате со пријателите или како трошите пари за домашни работи. Може да се чувствувате многу збунето и разочарано. Вие нема да бидете желни да започнете дискусија за кое било од овие прашања затоа што не ги гледате како проблеми. Вечерва, Меркур ќе биде во срцето на Сонцето, што значи дека вашата елоквентност ќе биде во најдоброто.

ДЕВИЦА
Сингл Девиците ќе доживеат ден исполнет со страст. Ќе бидете повеќе екстровертни од вообичаеното и ќе бидете многу шармантни. Влијанието на три различни планети ќе влијае на вашиот професионален живот. Не плашете се затоа што нивното влијание ќе биде прилично ограничено. Атмосферата ќе биде прилично напната на работното место, а вашите колеги ќе бидат почувствителни од вообичаеното. Денес ќе се борите само за да ги решите вашите основни обврски. Вашето тело и ум ќе ве натераат да сонувате за далечни дестинации.

ВАГА
Ако е љубов во прашање, денот на Вага нема да биде лесен. Ќе треба да работите повеќе за да ги постигнете своите социјални и романтични цели, дури и ако тие се сложени. Од друга страна, духовната компатибилност е неопходна ако сакате вашата врска да трае; во спротивно, растојанието помеѓу вас може да ве доведе во различни насоки. Слободните Ваги особено ќе го забележат присуството на Марс во нивната шеста куќа. Може да започнете канцелариска романса или афера со соработник.

ШКОРПИЈА
Ќе имате хармонично срце и способност да им се дадете на другите ќе бидат јадрото на вашиот љубовен живот, драги Шкорпии. Многу сомнежи ќе бидат разбиени и ќе вибрирате со невообичаено чувство на рамнотежа и единство. Ретроградниот Плутон во Јарец генерира ново сомневање и одложувања. Ќе мора да се соочите со предизвикот да ги признаете вашите тековни предизвици и да најдете нови решенија, во спротивно тоа нема да успее

СТРЕЛЕЦ
Предвидување за љубовната сфера за Стрелецот  советува да дозволите полека да се согласуваат вашите идеи и оние на вашиот партнер. Бидете трпеливи. Вашата чувствителност расте и тоа ќе му користи на вашиот љубовен живот. Бидете внимателни со оние на кои не можете да им верувате. Постојат некои луѓе чии постапки предизвикаа конфликти или непријатни ситуации. Може да биде некој во вашето семејство. Ако сте претприемач, избегнувајте да ги слушате мислењата на другите кога нивната цел е да намалат.

ЈАРЕЦ
Може да има напнатост во односите на Јарците со нивните домашни. Професионалните активности, како и другите обврски се судираат со емоционалните потреби на вашиот партнер и можат да ги натераат да се жалат. Ако научите да комуницирате со отворено срце, ќе ги надминете овие проблеми во моментот кога ќе се случат. Учењето да слушате е важен дел од овој момент во вашиот живот. Вездите покажуваат тенденција на промена и поголема флексибилност во своите идеи.

ВОДОЛИЈА
Не плашете се од одбивање, Водолии. Во работите што се однесуваат на чувствата, можете да очекувате чекор напред, иако денес не можете да видите резултати, затоа ќе треба да бидете трпеливи. Од друга страна, гласот на интуиција добро ќе ве води, па со секоја тешка одлука, верувајте и ќе видите дека ќе ги постигнете своите цели. Вашите финансии изгледаат стабилно, но не можете да очекувате многу напредок тука. Но, со заштедите треба да ги покриете сите трошоци.

РИБИ
Нептун, вашиот регент, ќе биде во нехармоничен аспект со планетата на односите, Венера. Сето ова ќе влијае на вашата област на личност, домот, семејството и конкретно на вашиот татко. Од оваа причина, можете да очекувате непријатно изненадување од татко, татко, ќерка или сестри. Сонцето во комбинација со Меркур во вашата област на комуникација ќе ве налути повеќе од еднаш овој ден.

Прегледи:
735
Објавено на:
04.05.2021