Категории

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 11 ДО 17 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Веројатно сте претерале од крајот на мај. Од утре, работите изгледаат значително помалку френетично – барем за оваа недела. Земете го космичкиот знак за да забавите и да ги прифатите промените. Резервирајте масажа, прескокнете го часот по HIIT во 7 часот, спијте или свиткајте се на софата во вашата дневна соба.

БИК
Иако поголемиот дел од астро време оваа недела е фокусиран на релаксација, можеби ќе се чувствувате малку нервозни. Одењето во теретана е совршен начин да се справите со анксиозноста или ненадејната иритација поврзана со 2022 година. Ако поминало некое време помеѓу тренинзите, почнете полека – никому не сте работа ако сте премногу болни за да одите една недела.

БЛИЗНАЦИ
Сакале или не, брзината на вашиот секојдневен живот се намалува оваа недела. Замислете го тоа како полувреме од лудилото што е 2022 година. Можеби изгледа чудно – дури и срамно – но малку помалку жонглирање и топки во воздухот никогаш не повредиле никого, особено личност со повеќе задачи како вас. Слушајте го советот и закажете некое многу потребно време за мир.

РАК
Плимите оваа недела продолжуваат да го насочуваат вашиот животен тек во насока на разговори и мисли кои пловат на поемотивна територија. Додека другите знаци може да се борат со ненадеен наплив на емоции, вие ќе бидете во вашиот елемент. Тоа е совршено време за длабоки и емотивни разговори, исповеди со солзи и моменти на интроспекција – особено за време на викендот.

ЛАВ
По еден или два месеца пауза, големите прашања – особено околу вашата работа – се враќаат во фокус овој месец. Промената на фокусот започнува во вторник, но ќе се случува постепено. Користете побавно темпо за да ги наполните батериите колку што е можно повеќе, ќе ви треба енергија во следните недели.

ДЕВИЦА
Побавното темпо може да поттикне бран на емоции оваа недела. Како оној момент кога мислиш дека си добро додека некој не те праша „Добро ли си?“ а потоа пукнавме во солзи. Дури и ако не сте особено емотивни, многу е веројатно дека пријателите или колегите од работа може да бидат малку чувствителни, особено во петок.

ВАГА
Може да има интригантен разговор или реализација на крајот на неделата, но пред да стигнете таму, вашиот најголем предизвик ќе биде забавување. Со промена на астролошкиот клуч кој доаѓа на почетокот на неделата, мотивацијата и моџо ќе бидат на ниско ниво. Не се карајте, само опуштете се додека можете.

ШКОРПИЈА
Се чувствувате нервозни? Не сте само вие, тоа е во ѕвездите. Со промената на знаците на вашата владејачка планета, оваа недела може да се чувствувате нервозни – особено со најблиските. Спречете конфликт на хоризонтот со тоа што ќе одвоите време за себе. Одете на пливање, земете HydraFacial или закажете јога сесија. Малку осаменост што ја храни душата ќе оди многу.

СТРЕЛЕЦ
Речиси физичкиот предизвик да дојдете во резонанца со вашите чувства, односно со самите себе, продолжува оваа недела додека Меркур се придружува на Сонцето во еден од најчувствителните делови на вашата карта. Иако преоптоварувањето на вашиот распоред може да изгледа како совршено одвлекување на вниманието, она што навистина ви треба е да обрнете внимание на тие чувствителни области и да откриете што им треба за да заздрават.

ЈАРЕЦ
Гледајте за можност да разговарате за романтични планови оваа недела, бидејќи небото носи искреност и оптимизам околу петок. Водењето длабок разговор за тоа каде одите и што сакате од вашиот партнер (или потенцијален партнер) ќе биде малку полесно. Чувствителноста и храброста секогаш се во спротивност со вас, затоа земете здив и само кажете го тоа.

ВОДОЛИЈА
Иако животот треба да изгледа малку попоспан оваа недела, нервозата на домашната трева може да ве натера да се чувствувате малку избезумени. Доколку сте размислувале за преселба, вашата желба за таква промена би можела уште повеќе да се зголеми. Но, оваа недела (повеќе од остатокот од месецот) моментумот никогаш нема да забави, затоа не ги зголемувајте надежите. Издржете го глацијалното темпо и нема да бидете разочарани.

РИБИ
Ако не ја исполнивте минатонеделната покана од универзумот да играте, создавате и да се смеете повеќе, наскоро ќе добиете уште една шанса. Како што темпото на животот се намалува од вторник, Меркур ве поканува да учите, слушате или зборувате повеќе за работите кои ве заситуваат на креативно ниво. Претплатата на мастерклас, курс по керамика или часови по танц може да биде токму она што ви треба во моментов.

Прегледи:
506
Објавено на:
09.07.2022