Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 11 И 12 СЕПМТЕВРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Вашиот најголем непријател овие дена ќе биде здодевноста и мрзеливоста на работа. Обидете се што побрзо да се грижите за обврските што ги имате, во спротивно ќе се најдете во непријатна ситуација поради која на крајот ќе мора да работите прекувремено. Останете подалеку од оние луѓе кои постојано прават да се чувствувате виновни или да ве потценуваат.

БИК
Викендот е идеален за преземање ризици, но умерени и за пробување нови или возбудливи работи. Обидете се да се свртите кон спортот и физичкиот изглед, особено ако работите канцелариска работа и седите премногу. Покрај тоа што ќе се чувствувате многу подобро и ќе имате повеќе енергија, ќе го подобрите и вашиот изглед и ќе запознавате нови луѓе.

БЛИЗНАЦИ
Излезете, бегајте од секојдневниот живот и дајте им шанса на луѓето кои живеат поинаков стил или се сосема различни по карактер од вас. Патувањето ќе ви даде нова перспектива за нештата, што ќе ви го олесни наоѓањето инспирација за проект што ве интересира. Во љубовта време е да се докажете и тоа можете да го направите само со искрен гест.

РАК
Погледнете околу себе за да сфатите што точно треба да се направи и потоа извршете го својот дел од работата. Не се потпирајте премногу на другите, но исто така не вршете нечија работа, бидејќи на крајот некој може да ве критикува за тоа. Ќе ја импресионирате личноста која ќе ве награди подоцна, слободно правете ги работите на сосема нов начин.

ЛАВ
Викендов треба да бидете малку потаинствени, особено ако планирате да направите промени во приватниот живот. Секоја одлука поврзана со начинот на живот сигурно ќе ви користи долгорочно и ќе ви даде повеќе сила овие дена да реализирате поголеми планови. Верувајте во себе за на крајот да привлечете луѓе што вредат напор во вашиот живот.

ДЕВИЦА
Најголемиот предизвик со кој може да се соочите, всушност ќе го создадете за себе ако не сте доволно внимателни. Ослободете се од се што повеќе не работи за вас или не е важно, бидејќи само така ќе имате доволно време за она што е клучно. Не трошете премногу пари, работете повеќе отколку што се бара од вас или уживајте во пороците.

ВАГА
Ако не сте ги донеле одлуките за кои размислувавте некое време или не сте ги планирале активностите овој викенд, можеби веќе ќе се чувствувате поразено наутро. И покрај се, не се откажувајте и не дозволувајте некој друг да ги носи одлуките за вас или да кажува во ваше име што можете и што не можете да направите. Започнете да се борите за себе.

ШКОРПИЈА
Не откривајте ги своите намери на другите и не зборувајте за идеи што ве забавуваат и прават да се чувствувате интересно. Еден од луѓето што ги гледате секој ден, сигурно не е искрен со вас. Ако сте незадоволни од љубовта и немате повеќе сила, донесете одлука што побрзо да се разделите за да можат конечно работите да тргнат во подобра насока.

СТРЕЛЕЦ
Ќе бидете доста растргнати во однос на обврските и работата, па затоа не е изненадувачки што ќе ги промените ставовите неколку пати или ќе предизвикате фрустрација кај некој од вашите блиски колеги. Бидете внимателни кога станува збор за границите помеѓу деловниот и приватниот живот бидејќи некој може многу да се налути. Викендов треба да изберете што е најважно за вас.

ЈАРЕЦ
Иако повеќето денови ќе размислувате за пари, ако не сте доволно внимателни, би можеле да ги изгубите без да забележите дека сте направиле грешка. Во принцип, не допирајте пари што се заработени преку случајни можности или дојдоа кај вас неочекувано. Во љубовта, не вршете притисок на другата страна затоа што може да ја изгубите вистинската врска.

ВОДОЛИЈА
Планирајте го денот за да имате доволно време за креативни и невообичаени активности. Ако се надевате на пари, фокусирајте се на собирање стари долгови и решавање на прашањето за наследство или заеднички имот. Оставете доволно време во љубов за саканата личност, најверојатно се страсни моменти полни со романтика.

РИБИ
Секој потег овие дена што е поврзан со пари или можност што ја прифаќате и може да ви донесе дополнителен приход, драстично и позитивно ќе ви го промени животот. Без оглед на полето на животот, ако сакате работите да се свртат, ќе мора да преземете иницијатива. Саканата личност ќе ви покаже колку ја цени стабилноста,

Прегледи:
506
Објавено на:
10.09.2021