Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 12 И 13 МАРТ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Потрудете се да ги задоволите оние луѓе кои ви значат најмногу. Пред вас викендов се необични разговори со многу помлади и многу постари луѓе, слушајте што велат и размислуваат за нивниот поглед на животот за подобро да ја разберете нивната позиција. Ќе научите многу преку она што го гледате, набљудувајте како функционираат вашите модели.

БИК
Некој од околината ќе ги прави работите на необичен начин и така ќе го привлече вашето внимание, слободно вклучете се. Не дозволувајте ситуацијата на љубовно поле да ви ги расипе деловните планови, бидете независни и јасно одделете ги приватните од деловните. Време е да заработите пари, да размислите за нови производи или услуги и да ги понудите.

БЛИЗНАЦИ
Пред да прифатите нешто, размислете дали доволно сте истражувале се. Овие дена погрешно ќе разберете некои работи и лесно ќе се збуните, бидете многу внимателни кога склучувате деловни зделки. Личноста која ве интересира на љубовен план има скриени мотиви, не треба да брзате со нова врска. Зајакнете го вашиот имунитет.

РАК
Слободно работете на новите идеи што ги имате бидејќи една од нив ќе ви ги донесе парите што ви се потребни. Периодов ќе бидете малку емотивни и ќе се соочите со опозицијата. Не ги игнорирајте проблемите и несогласувањата, разрешете ги сите недоразбирања и разговарајте отворено веднаш за да можете да продолжите во мир. Не биди тврдоглав.

ЛАВ
На некој овие дена нема да му се допаднат вашите избори, но мора да го следите своето срце. Љубовната врска изгледа многу ветувачка, особено ако сте долго време сингл. Викендот е поволен за патување и истражување на нови работи, она што ќе го откриете периодов ќе ви донесе јасност и објективност па полесно ќе ја решите тешката ситуација.

ДЕВИЦА
Не одложувајте или одложувајте, верувајте во себе и тргнете се во движење. Стоењето само ќе ве доведе до каење и изгубено време. Бидете искрени зошто досега не сте направиле некои потези, вклучете се во дебатите на работното место и давајте свои предлози. Добрите работи ќе се случат само ако верувате дека ќе се случат.

ВАГА
Планирајте настан кој ќе ги собере сите сакани. Сега ќе бидете во центарот на вниманието и тоа е доволно за да стекнете нови сојузници, постапете умерено и отворено изразете се за прашањата што ги планирате. Викендот е поволен за ризици, но и овде треба да имате мерка, не брзајте. Внимавајте на вашето здравје, можни се вируси.

ШКОРПИЈА
Што се однесува до финансиите и бизнисот, викендот ќе можете повеќе да се потпрете на колегите и познаниците отколку на пријателите и саканите. Вклучете се во активности кои ќе ви овозможат да придонесете за пошироката заедница. Избегнувајте семејни дискусии, туѓи несогласувања и генерално сите оние луѓе кои се склони кон претерување.

СТРЕЛЕЦ
Слободно правете некои работи за други, но не оставајте простор за грешки. За оние од вас кои викендот треба да се справат со парични проблеми или да го отплатат стариот долг, викендот може да биде доста тежок. Односите со околината нема да бидат секогаш добри, останете смирени бидејќи тоа се само привремени падови.

ЈАРЕЦ
Повеќето од вас имаат сè на свое место и сте чекор поблиску до успехот, единствениот проблем е недостатокот на самодоверба затоа престанете да барате изговори и ризикувајте. Штом го направите првиот чекор, работите ќе се одвиваат спонтано и позитивно. Правете и кажувајте што мислите, не потпирајте се на другите и поклонувајте се на мнозинството.

ВОДОЛИЈА
Би било добро кога би можеле малку да се оддалечите од секојдневието, доколку сте во можност да одите на пократко патување или да посетите личност која ќе ве инспирира и ќе ви помогне да прифатите или одбиете нов проект. Ќе бидете многу самодисциплинирани и успешно ќе се справувате со оние луѓе кои се прилично барани или ви создаваат проблеми.

РИБИ
Периодов е поволен за кафиња со пријателите и роднините. Некој ќе ви понуди нова можност и таа можност ќе ви овозможи да направите промена која ќе ве однесе на многу подобар животен пат. Ќе откриете дека сте напредувале повеќе отколку што сте свесни, но не дозволувајте да преовладува фалењето, на некои нема да им се допадне вашето однесување.

Прегледи:
363
Објавено на:
12.03.2022