Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 16 И 17 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

Овен
Ве очекува многу возбудлив период, грст пријатни изненадувања и забава. Ви треба само по напорна недела. Повикајте пријател со кој сте изгубиле контакт и кој е во вашата индустрија. Тој ќе пренесе некои информации кои ќе ви бидат многу корисни.

Бик
Нема одмор за вас, обврските се натрупаа и ве очекува напорен викенд. Гледајте да ја поминете втората половина од викендот со саканата личност. Премногу сте оптоварени со работа, ќе ве задоволи и двајцата да се опуштите и да уживате во романтична вечер.

Близнаци
Една стара љубов тропа на вашата врата и вие сте љубопитни да слушнете што има да каже. Не заглавувајте, како што обично правите, овој пат оставете работите полека да се одвиваат. Мали дигестивни проблеми, земете повеќе влакна за да ја подобрите функцијата на цревата.

Рак
Премногу сте чувствителни на критики, постојано се измачувате со прашањето каде сте згрешиле. Научете ја вашата лекција и продолжете понатаму. Не жали се за себе, нема никаква корист. Партнерот се чувствува малку запоставено, а вашата „глава“ е на друго место.

Лав
Ќе добиете понуда која не треба да ја одбиете. Ќе се јави некој стар домашен пријател со идеја што може и вие и него да заработите многу пари. Размислете внимателно. Прифатете ја поканата за дружење од некој познаник, ќе имаат секакви интересни работи да ви кажат.

Девица
Преплавени сте со обврски и не можете да се опуштите ниту во недела. Заштедете ја енергијата, излезете, дружете се со пријателите, посетете ги роднините. Ќе ве задоволи да се оддалечите од проблемот. Многу сте страсни, авантурата е на хоризонтот. Посетете го стоматологот.

Вага
Не можете да се „вртите“ на едно место, имате еден куп идеи и планови, но се уште не е време да ги спроведете. Викендот е одличен за шопинг. Усреќете се со вреден подарок, вие го заслужувате. Овие дена избегнувајте го сонцето, не ви се допаѓа топлината.

Шкорпија
Личноста за која се грижите конечно ќе признае дека истото го чувствува и за вас. Не го расипувајте моментот и престанете да ги криете чувствата. Откако ќе се отворите, ќе видите колку полесно ќе се чувствувате. Очекувајте пари од машка личност.

Стрелец
Семејните проблеми ќе ве окупираат овие дена, ќе бидете принудени да го одложите одморот на кој се надевавте. Добар впечаток сте оставиле на некој кој сака да ви се доближи. Дајте ѝ шанса на љубовта, нема да зажалите. Внимателно бирајте ги зборовите, можен е конфликт со женска личност.

Јарец
Искористете го викендот за да поминете време во природа, по можност некаде покрај вода. Неопходно е да се опуштите и да се оддалечите од секојдневните задачи. Имате впечаток дека вашата врска стагнира и дека на двајцата ви треба некаква промена. Слушајте што има да ви каже партнерот.

Водолија
Викендот ви носи решавање на стар семеен проблем поврзан со поделбата на имотот. Прославете ја добрата вест со саканата личност. Веќе некое време ве мачи главоболка, проверете го видот. Ако планиравте патување во природа, подобро е да го оставите за друг пат.

Риби
Малку сте завидливи, ви пречи туѓиот успех. Ѕвездите најдоа начин да ве расположат. Очекувајте подарок од саканата личност, тоа е нешто што долго време го посакувате. Токму тоа ви требаше, некој кој внимателно го слуша секој ваш збор. Уживајте во заедничките моменти.

Прегледи:
241
Објавено на:
18.07.2022