Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 19 И 20 ФЕВРУАРИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Тешко дека овие дена ќе можете да изберете што е најдобро за вас, главно затоа што нема да можете да размислувате премногу широко или нема да ги имате сите информации. Ако можете, одложете ги состаноците што ви се важни или одлуките што можат да почекаат. Пред да ветите нешто, размислете што очекуваат другите од вас.

БИК
Без разлика каков е крајот на работната недела, ќе имате доволно мотивација и енергија ентузијастички да ги прифатите новите предизвици и да ги решите старите. Обидете се да посветите доволно внимание на можностите кои нема да се пропуштат, а кои во комбинација со цврст став и одговорно однесување можат да ви донесат пари.

БЛИЗНАЦИ
Иако тоа ќе биде личност со која сте многу блиски, не верувајте во се што ќе слушнете бидејќи тоа ќе биде информација дека и таа знае од втора рака и има мали шанси да е точна. Читајте меѓу редови за да можете навистина да разберете што се случува околу вас. Не ги игнорирајте можностите за промена на кариерата поради туѓи потреби.

РАК
Немојте премногу да ви пречи она што другите го прават или зборуваат, особено колегите на работното место. Ако одлучите да тргнете по својот пат само за да им докажете на другите дека сте независни и единствени, ќе го привлечете вниманието на личност која може многу да ви помогне. Некој кој ви бил важен во минатото, периодов ќе ја промени вашата иднина.

ЛАВ
Овие дена би можеле да бидете многу разочарани од личност која не ја очекувавте. Иако најголемиот дел од настаните ќе се одвиваат на деловно поле каде се можни нови предизвици како и проблеми кои ќе треба да ги решавате во движење, во исто време можни се нови ситуации поврзани со член на семејството. Сепак, не дозволувајте второто да ве заслепи.

ДЕВИЦА
Овој викенд ќе бидете во ретко добра форма. Ќе бидете емотивни, страсни во се што правите и во исто време во склад со се што се случува околу вас. Денот е идеален за склучување нови зделки, договарање разни детали и планирање на патување. Оставете доволно време и за љубовното поле, особено ако сте во тајна врска.

ВАГА
Внимателно бирајте кому ќе му се доверите овие дена, со кого ќе разменувате идеи до кои штотуку сте дошле или кому ќе му дадете предлог за деловна соработка. Тешко дека ќе победите ако одлучите да склучите нови деловни партнерства. Посебен успех ги чека оние од вас кои работат онлајн или патуваат.

ШКОРПИЈА
Што се однесува до изборот на вистинскиот момент, сега ќе бидете непогрешливи. Не се откажувајте од вашите цели и не мислите дека нешто или некој не е вреден за вашиот труд затоа што едноставно може да изгубите нешто што е големо и наскоро би можело да биде ваше. Денот е поволен за патување, комуникација и за создавање нови познанства и договори.

СТРЕЛЕЦ
Речиси случајно ќе бидете вовлечени во туѓи проблеми, веројатно оние на некоја личност која ви е драга. И покрај вашата желба да помогнете, немојте да бидете склони да споделувате премногу информации или да озборувате за други луѓе. Бидете барем малку таинствени и на работа во спротивно колегите ќе го искористат вашето добро расположение. Многумина ќе добијат одобрение што го сакаат.

ЈАРЕЦ
Овој викенд не треба да правите никакви промени. Ќе се случи премногу и ќе мора повеќе пати да се прилагодите на новите околности, затоа не си создавајте нови обврски и наметнувајте премногу динамично темпо на работа. Иако ќе ве привлече некој со одлични идеи и планови, не давајте пари.

ВОДОЛИЈА
Колку и да сте уморни деновиве и да ги избегнувате секојдневните обврски, имајте на ум до каде сте стигнале и како треба да го задржите истото темпо во спротивно некој ќе ве врати барем еден чекор назад. Не претерувајте со ништо, особено во преземањето нови обврски или прикажувањето на деловните детали. Изберете мудро во љубовта.

РИБИ
Овој викенд најважна ќе биде вашата сила, но не и физичката сила. Не попуштајте пред луѓето кои се негативни и премногу напорни и не препуштајте се на пороците бидејќи сето тоа само ќе ве успори или целосно ќе ве спречи да ги реализирате вашите планови. Личност од минатото би можела да ви претстави ново искушение, да бидете силни и да се почитувате себеси.

Прегледи:
643
Објавено на:
19.02.2022