Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 19 И 20 МАРТ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Не дозволувајте да преовладуваат емоциите, бидете разумни и земете ги во предвид сите факти за да можете да ја донесете најдобрата можна одлука. Не смеете да дозволите блиските луѓе да ве убедат во друга насока од планираната. Постарите членови на семејството и пријателите се тие кои ќе ви создаваат проблеми. Бидете искрени, но не откривајте сè.

БИК
Овие дена ќе бидете многу забавни и способни кога станува збор за комуникација со различни луѓе. Ќе имате многу динамичен пристап и со вашите широки погледи на светот сигурно ќе го привлечете вниманието на луѓето од околината како и поддршката. И покрај сето ова, постапете сериозно доколку се најдете во преговори, не се согласувајте со првата понуда.

БЛИЗНАЦИ
Време е да ги имплементирате вашите идеи. Ако одлучите да одолговлекувате, некој ќе ви се заканува и на крајот ќе ги собере сите заслуги. Сите ваши искуства од минатото ќе ви се исплатат, затоа не плашете се од нови предизвици или мислите дека нема да можете да се справите со нешто. Многумина ќе добијат нова деловна можност која ќе донесе многу подобра иднина со текот на времето.

РАК
За да го привлече вашето внимание, некој упорно ќе ги извртува работите надвор од контекст. Ако нешто ви изгледа чудно или сомнително, проверете ги информациите со одење директно до нивниот извор. Многумина периодов ќе се најдат пред интересна можност да ја подобрат својата финансиска состојба. Викендот е поволен и за решавање на правни прашања.

ЛАВ
Грижите може да создадат различни ситуации кои вклучуваат проблеми со постарите членови на семејството, децата или институциите. Кога станува збор за партнерства, без разлика за кое поле на живот станува збор, посветете им доволно внимание. Ако врската не е еднаква, променете ги основните правила или бидете подготвени да продолжите понатаму.

ДЕВИЦА
Многумина од вас викендов ќе размислуваат дали да откријат сè или сепак да ги задржат работите за себе. Договорите за пари може да пропаднат ако одлучите да прибегнете кон лаги или свесно да манипулирате со некого. Фокусирајте се на нови познанства, но и на ситуации кои се нови и би можеле да ви донесат солидна можност за дополнителен приход.

ВАГА
Сфатете ја вашата работа посериозно, особено ако таа вклучува креативност, рекламирање и промоција. Време е да се дружите што е можно повеќе и да се фокусирате на завршување на различните преговори. Не дозволувајте приватните проблеми да ви ги нарушат деловните планови, подгответе се за критики во кои ќе дадете до знаење дека немате намера да се откажете.

ШКОРПИЈА
Слободно размислете за пократко патување, ново хоби или забавни настани кои ќе ви помогнат да се ослободите од стресот и малку да уживате, но не трошете премногу пари на тоа. Оние од вас кои викендов сте во љубовна врска со постара личност ќе најдете нов извор на задоволство. Можете да научите многу од помудрите колеги.

СТРЕЛЕЦ
Поминете уште малку време со луѓето што ги сакате и за кои се грижите. Ако изненадите некого со подарок или предлог што ви изгледа како добар компромис, за возврат ќе добиете одлични повратни информации, како и одредена услуга. Бидете имагинативни и ќе го привлечете вниманието кон себе на деловното поле.

ЈАРЕЦ
Слободно испланирајте го своето патување, освен што ќе внесете нови промени во вашиот живот, ќе уживате и во промената на околината. Сè што не ви е јасно, задолжително преиспитајте се периодов, инаку би можеле да се најдете во ситуација која е многу неблагодарна, но за која ќе бидете виновни. Не им верувајте на оние што претходно не сте ги имале.

ВОДОЛИЈА
Ако работите на нешто што го сметате за многу важно, споделете го со личност за која мислите дека може да придонесе. Личност од минатото сега може да ви го обезбеди токму она што ви недостасува, но имајте на ум како тоа ќе има цена. Ако не сте имале пријателски однос во минатото, подгответе се да работите на тоа сега.

РИБИ
Не дозволувајте вашите емоции да ве окупираат до тој степен што да игнорирате сè друго. Бидете искрени со себе, а потоа и со другите, бидејќи само така ситуацијата ќе излезе во ваша корист. Многумина од вас овие дена ќе најдат доволно сила да се ослободат од старите пороци или луѓето кои се поголем товар врз нив. Бидете храбри и ќе бидете горди на себе.

Прегледи:
281
Објавено на:
19.03.2022