Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 21 И 22 МАЈ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Понекогаш Овните може да се жалат дека немате многу такт кога се во прашање врските. Сепак, моменталната планетарна енергија ќе ви помогне да бидете малку почувствителни од вообичаеното. Одеднаш ќе почувствувате дека имате поголем капацитет за слушање од вообичаено. Во секој случај, луѓето ќе мислат дека не сте толку себични.

БИК
Бикови, имате необичен подарок за смирување на несреќните ситуации. Овој викенд ќе бидете сведоци на многу од нив. Ќе бидете личност која ги смирува другите и гледа на ситуацијата објективно без паника и претерување. Ова во комбинација со вашата вообичаена смиреност дава одлична комбинација која вреди да се искористи.

БЛИЗНАЦИ
Близнаци, осмелете се да ги изразите своите идеи без страв од потсмев. Тоа ви го кажуваат планетите периодов. Бидејќи тој вид на страв е вашата Ахилова пета, токму тоа треба да го слушнете. Кажете го јасно што мислите без да допирате туѓи идеи. Осмели се, навистина нема причина да го задржиш своето мислење за себе.

РАК
Рак, доколку некогаш сте почувствувале потреба да пишувате, тогаш периодот е идеален за тоа! Вашата имагинација работи на високи фреквенции, затоа не бидете премногу критични кон себе. Не размислувај, туку пишувај се што ќе ти дојде. Тоа ќе биде одличен издувен вентил за вас, а токму тоа го барате веќе некое време за да се ослободите од стресот.

ЛАВ
Лавовите викендов би можеле сериозно да се сомневаат во себе. Во одреден момент или ќе треба да ја скриете вистината или да ја кажете јасно и гласно пред сите. Ако зборувате, планетите се зад вас и сепак ќе најдете истомисленици и поддршка, без разлика на вината. Само излезете со вашето мислење, што и да се случи.

ДЕВИЦА
Некои моменти кога Девиците размислуваат за себе откриваат колку всушност имате зрелост во себе. Бидејќи не сте тип на сонувач, тешко е да ве доведе до овој начин на размислување. Доколку моментално имате емоционални проблеми, ова е одличен период за преземање ризици. Немојте да бидете премногу ладни во пристапот.

ВАГА
Вага, можеби сте се чувствувале малку фрустрирани од иницијативите што ги преземавте во последните неколку дена. Покрај надворешните пречки, има и некои внатрешни како што е апатијата, кои ви претставуваат проблем. Некои работи треба да се решат пред да се постигне напредок. Викендот што претстои ви дава шанса да се справите со овие работи еднаш засекогаш.

ШКОРПИЈА
Викендот ќе биде стимулативен за Шкорпиите за вас. Ќе се чувствувате одлично и нема да имате проблем да ја канализирате оваа позитивна енергија во активностите што ги правите. Иако имате креативни идеи, тие веројатно нема да одговараат на сите. Некој ќе сака се да биде по него. Останете упорни, без откажување.

СТРЕЛЕЦ
Стрелец, внимавајте да не ги изгубите нервите. Ќе гризете од сите страни, иако сте малку воздржани од моменталната финансиска и професионална ситуација. Залудно ти е да градиш големи илузии во моментов. Можеби треба да бидете малку поконзервативни, не е време за фантазии, туку за акција, едноставно и приземно.

ЈАРЕЦ
Јарците овие дена би можеле да помислат дека времето застанало, па дури и се поместило наназад. Проверете ја вашата мотивација. Планетите укажуваат дека моментално се концентрирате на судбината на друга личност. Можеби треба да ја пренасочите таа енергија во вашата судбина, убаво е да се биде несебичен, но не во сите ситуации – барем кога се работи за вас.

ВОДОЛИЈА
Во овие времиња, Водолијата чувствува дека е дојдено време кога ќе ги земе уздите во раце и ќе замине на зајдисонце… Едноставно, животот во надеж не е ваша работа, како и постојано одложување на среќата за некои подобри времиња. Вакви одлуки можат да донесат само силни луѓе, па да видиме од што сте направени.

РИБИ
Повеќе од порано Риби, чувствувате дека е време да ги преземете работите во свои раце. Доста ви е од животот во надеж и одложување на среќата за утре. Вашата решителност овие дена ќе биде толку силна што ќе се изненадите и себеси. Ќе го редефинирате пристапот и ќе се фокусирате на конкретни работи во следните неколку дена. Бидете храбри!

Прегледи:
664
Објавено на:
21.05.2022