Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 23 И 24 АПРИЛ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Кога станува збор за пари, договори или здравствени проблеми, не верувајте никому овие дена. Обидете се сами да ги решите проблемите, но со тоа што постојано ќе ја контролирате ситуацијата. Можни се промени во односот со некои ваши пријатели или помлади колеги од работа, по што подобро ќе разберете што се случува зад вашиот грб.

БИК
Ќе ја добиете сета помош што ви треба, но само ако ја побарате. Викендот е одличен за патување или повторно стапување во контакт со личност со која долго време сакате да стапите во секаков вид партнерство. Вашиот најголем непријател ќе биде непромисленоста, затоа не земајте ништо здраво за готово. Не ги потценувајте луѓето со кои преговарате.

БЛИЗНАЦИ
Треба да бидете поактивни и да размислите како да ја поправите моменталната деловна ситуација. Фокусирајте се на наоѓање дополнителни извори на приход или размислете дали има простор за подобрување во вашата моментална средина. Иако некои промени ќе ви бидат наметнати, на долг рок нема да бидат лоши бидејќи само ќе го откриете вашиот вистински повик.

РАК
Направете се што треба да направите овие дена за да ги иницирате сите оние промени кои мислите дека ќе го подобрат вашиот деловен или приватен живот. Немојте да мислите дека треба да молчите и да трпите луѓе или работи што некој постојано ви ги наметнува. Свртете го грбот на секој што не учествува толку многу како вие. Размислете како можете да го подобрите вашиот животен стил.

ЛАВ
Ако имате заостанати работи на работа, обидете се да ги решите со работа од дома. Периодов е поволен за решавање на сите стари проблеми како и за подготовка за постигнување нови цели и реализација на идеи за кои ви е потребна туѓа помош. Кога станува збор за љубовта, бидете подготвени да преземете одговорност, но не дозволувајте некој да ви ја одземе слободата.

ДЕВИЦА
Викендов ќе бидете во центарот на вниманието и личноста која ќе може да ги мотивира другите луѓе на начин што сите ќе се здружат и ќе ги надминат сите несогласувања за да ги постигнете заедничките цели. Бидете паметни, понудете ги оние предлози што ви се корисни и ќе станете токму таков лидер за кој знаете дека всушност можете да бидете.

ВАГА
Чувајте ги вашите тајни за себе. Постар поединец ќе ви даде интересни совети кои ќе ви помогнат да ја усовршите вашата деловна стратегија. Можете и сакате да заработите пари, но само ако имате искрени и искрени намери. Без разлика на полето на животот, не кријте ништо и не ја разубавувајте вистината. Попладнето е идеално за склопување договор.

ШКОРПИЈА
Викендот ќе бидете малку поемотивни од вообичаено, а тоа сигурно ќе ви пречи. Сепак, немојте да бидете премногу строги кон себе бидејќи на крајот се ќе излезе во ваша корист. Обидете се подетално да ги разработите плановите за кои долго размислувате или тргнете во нова насока која ќе ви овозможи креативност. Одвојте ги вечерните часови за релаксација и забава.

СТРЕЛЕЦ
Сè што се случува во тајност ќе ви биде потешко да контролирате отколку што мислите. Не дозволувајте љубовта да ве одведе или да одземе премногу од вашата слобода. Нема многу да оди онака како што очекувате. Колку повеќе молчите, толку подобри ќе бидат исходите, особено ако се најдете во ситуација кога треба да се извините некому.

ЈАРЕЦ
Ако почнете да размислувате прогресивно и се однесувате малку поагресивно, ништо нема да ви застане на патот. Периодот е идеален за наоѓање дополнителни извори на приходи како и за презентирање на нови идеи. Сепак, не мешајте премногу приватниот и деловниот живот бидејќи некој може да се налути. Оставете малку време и за правни прашања побарајте совет.

ВОДОЛИЈА
Колку повеќе се трудите, толку полоша ќе биде ситуацијата. Повлечете се и оставете го времето да го направи своето бидејќи за неколку дена ќе бидете во многу подобра позиција. Викендот не е добар за патување, посериозна комуникација со претпоставените и воопшто за решавање на проблеми кои засегаат поголем број луѓе. Обидете се да работите самостојно и фокусирајте се на себе.

РИБИ
Викендов многу ќе се сведе на избори. Бидете мудри и секогаш прво размислувајте за вашите потреби. Личноста од која најмалку очекувате тоа сигурно ќе ве изненади разубавувајќи ви го расположението. Ако се најдете во ново општество каде што силно се истакнува неправедната личност, обидете се да останете смирени во спротивно би можеле да реагирате бурно и нагло.

Прегледи:
539
Објавено на:
24.04.2022