Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 4 И 5 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Добро ќе ви дојде пауза од работа. Ќе уживате во дружењето со пријателите и семејството. Престојот во природа дополнително ќе ве исполни со позитивна енергија. Избегнувајте кавги со партнерот и покажете повеќе разбирање!

БИК
Не ги започнувајте работите сами, консултирајте се со постари и поискусни луѓе. Ако ја „спуштите топката“, ќе ги подобрите нестабилните односи со пријател или партнер. Не трошете пари, бидејќи ве очекува интересно патување.

БЛИЗНАЦИ
Честите промени во расположението можат да го збунат партнерот. Разговарајте со него повеќе и објаснете му што ве мачи. Вашата врска ќе цвета! Останете надвор и избегнувајте непотребни нервози. Пристигнува неочекуван прилив на пари.

РАК
Припадниците на овој знак ќе запознаат интересна личност која ќе им отвори нови видици. Ако сте се откажале од љубовта, ова ново познанство ќе ви ја врати вербата во романтиката. Ова е совршен период за релаксација. Внимавајте на исхраната и вежбајте и пешачете повеќе.

ЛАВ
Припадничките на овој знак запознаваат личност од минатото која им значела. Останете оптимисти бидејќи пред вас е долгоочекуван проект. Сите ѕвезди се во ваша корист! Машките Лавови нека му дадат повеќе нежност на партнерот. Правете работи што ве исполнуваат!

ДЕВИЦА
Се вклучивте во нешто и не знаете како да излезете од тоа. Не очајувајте. Викендов ќе дознаете информации кои ќе ви помогнат во тоа. Правете креативни работи за да се ослободите од вишокот негативна енергија.

ВАГА
Премногу размислувате и идеален момент е да ги прифатите работите онакви какви што се и да се опкружите со позитивни луѓе. Ќе ви помогне и ќе ви ја нахрани душата. Внесувајте повеќе течности и многу витамини. Љубовта е веднаш зад аголот!

ШКОРПИЈА
Не го анализирајте премногу она што ви го кажуваат луѓето, земете сè со резерва, но и опуштете се. Совршен викенд за шопинг. Се чини дека немате поддршка од партнерот, но немате. Намалете ја тензијата и разговарајте со партнерот за да ги решите сите грижи.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците ќе доживеат целосна катарза. Не недостасува креативност, затоа искористете ја и заработете ја. Поради неделните обврски се оддалечивте од партнерот, но вистинско време е да го поминете викендот заедно и да уживате. Избегнувајте нездрава храна и газирани пијалаци.

ЈАРЕЦ
Очекувајте излив на позитивна енергија. Поканете пријател и поминете го викендот заедно со многу смеа. Внимавајте на сообраќајот, можни се метеж и помали проблеми. Намалете го егото и партнерот ќе работи повеќе околу вас.

ВОДОЛИЈА
Машките припадници на овој знак ќе уживаат во прегратката на саканата личност. Бидете подиректни и помогнете му на партнерот да го реши проблемот што го мачи. Жените водолии треба да внимаваат на позајмување пари. Грижете се за вишокот килограми и повеќе уживајте во свежиот воздух.

РИБИ
Пристигнува неочекувана љубовна понуда. Размислете дали тоа е она што го сакате. Ако прифатите излегување ќе си поминете лудо! Не го занемарувајте семејството, помагајте колку што можете. Нема да ви недостигаат парите за се што сте испланирале.

Прегледи:
710
Објавено на:
04.06.2022