Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 5 И 6 МАРТ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Посветете се на работата и обидете се да го направите сето она што не сте го добиле на почетокот на неделата што е можно поскоро. Викендов е генерално поволен за справување со разни заостанати работи. Иако ќе мислите дека некој ве зема здраво за готово, ако одбиете да одите напред или да го направите она што треба да го направите, ќе изгубите многу повеќе отколку што мислите.

БИК
Емоционалноста нема да ви помогне да ги решите проблемите. Ќе напредувате многу повеќе ако се фокусирате на се што треба да направите и останете ладни. Кога станува збор за финансиски, правни или здравствени проблеми, овие дена се занимаваат со сите оние активности кои вклучуваат бирократија или бараат многу трпение.

БЛИЗНАЦИ
Веројатно ќе бидете под притисок од личноста која веќе ви кажала дека очекува нешто што немате намера да го направите или да го дадете. За да спречите дополнителни проблеми и да избегнете директни конфликти, прилагодете се на новата ситуација или целосно оддалечете се. Новите љубовни врски деновиве ќе поминат низ интересни промени.

РАК
Овие дена ќе покажете голема количина на знаење. Ако го комбинирате со вашата различност, ќе можете да ги импресионирате дури и оние кои инаку бараат или имаат тенденција да гледаат на сè негативно. Според вас, доаѓаат промени, се што сте научиле досега треба да се искористи за што побрзо да дојдете во подобра позиција. Биди оптимист.

ЛАВ
Слушајте внимателно се што ви кажуваат другите викендов. Кога станува збор за приватниот живот, време е да се дистанцирате од поединци, особено од оние кои вршат притисок врз вас или за кои сметате дека многу се промениле на негативен начин. Ако сте во врска во која само вие давате нешто, размислете да ја прекинете.

ДЕВИЦА
Многу работи ќе зависат од тоа како ќе се однесувате и ќе се согласувате со луѓето со кои треба да работите периодов. Ќе имате креативни идеи кои ќе го привлечат вниманието на луѓето кои вреди да ги имате со вас. Оставете доволно време за забава и уживање, но не претерувајте. Семејните проблеми нема да ги уништат плановите за вечерва.

ВАГА
Не плашете се да го побарате она што го сакате. Доколку се двоумите или ставите до знаење дека не верувате во себе или во своите способности, освен дека другите ќе ве искористат, исто така ќе го забавите патот кон напредокот. Наместо премногу да ги анализирате идните потези, раздвижете се и покажете дека знаете како да се справите со моќта. Успехот ќе ве поттикне уште повеќе.

ШКОРПИЈА
Кога станува збор за домот и семејството, периодов направете ги сите промени за кои мислите дека ќе го подобрат квалитетот на вашиот живот или ќе ги подобрат односите со луѓето кои ви значат. Постар член од семејството ќе ви понуди нешто за возврат, но само ако прво се отворите и понудите помош. Викендот е поволен за пократки љубовни патувања.

СТРЕЛЕЦ
Во текот на викендот можете да очекувате проблеми со најблиските. Сепак, сè ќе биде под контрола под услов да го правите она што го кажувате. Ако одлучите да се премислите во последен момент или да се откажете од нешто на што другите сметаат, луѓето ќе ве сметаат за несериозна личност која едноставно има шарм.

ЈАРЕЦ
Престанете да мислите дека некој друг ќе продолжи таму каде што сте застанале, наместо тоа почнете да ги правите работите до крај, во спротивно ќе бидете засрамени и сигурно ќе ги изгубите саканите од вашиот живот. Многу зависи од вас. Покажете им на другите дека сте способна личност и ќе привлечете нови можности. Во љубовта нема време за двосмислени пораки.

ВОДОЛИЈА
Не треба да правите хаос, да паничите и да размислувате за големи гестови за да бидете забележани. Најголемото задоволство и признание ќе го добиете доколку внимавате на деталите и почнете да ги правите работите по ред. Иако овие дена некој ќе ви приреди непријатно изненадување и ќе ве разочара, подобро ќе ги разберете работите кои се многу поважни.

РИБИ
Најмногу ќе ви помогнат минатите искуства. Успешно ќе ги убедите другите да гледаат на работите од ваша перспектива, но пред да го направите тоа, прво уверете се дека сте во право. Размислете за вашите мотиви и бидете искрени со себе. Ќе избегнете проблеми само ако ги контролирате емоциите и барате поддршка.

Прегледи:
656
Објавено на:
05.03.2022