Таг:, , ,

Еве кога НЕ треба да правите добри дела: Ако не сакате да станете жртва!

Никогаш не прифаќајте премногу скап подарок – или веднаш вратете го “Ако сакате да го...

Да бидеме хумани: Симона има 4 години и потребна ѝ е нашата помош!

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и...

Сите на сок во Аеродром: Две другарчиња продаваат сок да му помогнат на болното другарче

На тревникот во Аеродром, позади Прв центар, две дечиња продаваат сок сѐ со цел да соберат...

Полицаецот и го спасил животот кога имала 5 години, а денес присуствува на нејзината дипломска!

Во 1998 година, настанал пожар во една зграда. Полицаецот кој се нашол во близина на пожарот,...

(ВИДЕО) Не мораш да бидеш суперхерој за да направиш нешто добро

Добрите дела не ги прават само големите, богатите луѓе, тие можат да се направат било каде, на...

Професор ја носел на грб својата ученичка за да може да присуствува на екскурзијата

Овој професор ја враќа вербата во човечноста со неговиот гест, правејќи го она што за...

Ова девојче има и до 100 епилептични напади на ден, а нејзиното куче ја спасува! Еве како го прави тоа

Единаесет годишната Мили Веб има редок облик на епилепсија. Во денот може да доживее и до...

Го замолив Бога да ми подари еден пар нови чевли…

Десетгодишно момче застанало на улица пред излогот на продавниицата за чевли. Од потполно...

Гест на полицаецот кој го трогна целиот свет: Фатил жена додека краде, а потоа го направил ова!

Семејството на Хелен не јаделе ништо цели два дена поради доцнење на социјалната помош, па...

Барал храна во ѓубрето и тогаш ја сретнал неа: Гест кој го трогна целиот свет!

На прашањето зошто го направила тоа, Ешли истакнала дека е сигурна дека сите ние некогаш во...

Глуво момче посвоило глуво куче и го научило да го користи знаковниот јазик!

Сѐ поголем број на луѓе стануваат свесни за важноста од посвојување на кучињата од...

На 31. август ќе се одржи „Хуманитарна праскијада 2019“ во Градскиот Парк

Целта на првата хуманитарна „Праскијада 2019“ е да се обезбедат 20.000 оброци за социјално...

Станал доктор на 16 години, а веќе на 24 им помага на сиромашните студенти да го завршат образованието!

Животната приказната на др. Роман Саини е успешна приказна, но многу празлична од сите...

Со години садел цвеќиња за неговата слепа сопруга да може да ужива во миризбата

Господин и госпоѓа Куроки, пар од Јапонија, заедно се уште од 1956 и целиот живот се надевале...

Бездомник го вратил дијамантскиот прстен на сопственичката која го испуштила во кутијата каде собирал пари

Били Реј Харис, бездомникот од Канзас Сити, се изненадил кога во својата кутија каде што...

Ова е човекот кој успеал да предомисли преку 200 луѓе да скокнат од мост и да си го одземат животот!

Цели 23 години, сообраќајниот полицаец од Калифорнија, Кевин Бригс патролирал на познатиот...

Пејачот Ѓоко Јовиќ извадил куфер сред свирка за да собере пари за операцијата на Ирена

Пејачот Ѓоко Јовиќ даде пример кој се надеваме во иднина ќе го практикуваат и многу други...

Хуманоста се покажува со дела: Вработените и клиентите од CrossFit Skopje ја наполнија кутијата на „Копче“ за донирање облека!

Хуманоста постои во различни облици и се покажува преку дела. Не секогаш сме во можност да...

99- годишна жена шие фустани за девојчињата на кои им се најпотребни! (ФОТО)

99- годишната Лилијан Вебер, последните неколку години ги посветила на шиење фустани за...

Облечен како Бетмен спасува животни од еутаназија!

Крис Ван Дорн отсекогаш бил обожавател на познатиот Бетмен така што кога започнал да...