Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Плетенки – практична и едноставна фризура која можете да ја носите низ дома

Не е тајна дека кога сме дома, немаме нити волја нити потреба да водиме грижа за својот...

Направете ја работата од дома поинтересна: Најдобрите идеи за декорација на работниот простор! (ФОТО)

Истражувањата велат дека сме попродуктивни ако работиме во убаво средено опкружување...

Фотографии кои ќе ве насмеат: Како го поминуваат времето во карантин луѓето ширум светот?

Овој фотограф со помош на дрон ги фотографирал луѓето кои се во карантин во своите домови на...

Еден поинаков априлилили: Идеи за маски во домашни услови за вашите деца!

Иако овој први април е сосема поинаков од сите претходни и не можеме да си дозволиме масовни...

#ИнстаСреќа: Направете го работењето од дома позабавно: Најдобри декорации за работниот простор!

Ако сте и вие од оние кои оваа ситуација ги затекна неподготвени, а од неодамна вашата дневна...

Парови кои нивното „засекогаш“ го надополниле со тетоважи

Стапувањето во брак е „засекогаш“, па добар начин за да се надополни вербалното...

За оние кои знаат да читаат помеѓу редови: Уникатни подароци за Денот на вљубените кои испраќаат порака

Утре е Денот на вљубените, па време е да размислите за подарок доколку се уште го немате...

Преслатки тетоважи за заљубени парови (ФОТО)

Тетоважите оставаат трага на нашето тело за цел живот, а работите кои сакаме да ги исцртаме...

5 европски градови идеални за празнични викенд патувања

Викендите во текот на јануари се совршено време да отпатувате некаде со пријателите или...

Топ 5 празнични стајлинзи според Pinterest

Празниците дојдоа, што исто така носи и многу проблеми … Какви подароци да изберете за...

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи!

Изберете идеален новогодишен стајлинг Новата година е на прагот, па затоа ви препорачуваме...

Идеи за празничен новогодишен стајлинг со блескави аксесоари во вашата коса

Наоружајте се со ленти за на глава, шноли за коса и кадифени панделки … Ако не сте се...

Лесно, брзо и евтино- направете ја најубавата декорација за Нова Година

Празничната магија веќе започна да ги загрева нашите души, но крајно време е новогодишната...

Идеи за новогодишни декорации на масата

Време е да размислиме за декорирање на празничната маса. Новата година и Божиќните празници...

Декорации од медењаци- галерија со идеи

Куќички од медењаци, новогодишни елки, украси за елка – од медењаци можете да создадете...

Идеи за декорација на божиќната трпеза за празничните собири

Како да ја украсите божиќната трпеза како вистински професионалец      Ќе бидете домаќин...

Омилено парче облека кое можете да го позајмите од плакарот на вашиот татко

Ако сакате да бидете во тренд, погледнете во плакарот на вашиот татко На почетокот на оваа...

Игра со бои: Како да носите светол костум во канцеларија

Оваа есен, се препорачува вашата конзервативна или минималистичка гардероба да ја освежите...

Петнаесет уникатни имиња за момчиња и девојчиња

Наместо традиционалните и вообичаени, некои родители се решаваат за посебни имиња. За...

Докажано е – оваа боја најмногу нè опушта: Еве која нијанса треба секогаш да ја имате во вашиот дом

Ако ја имате оваа боја во вашиот дом, ќе бидете порелаксирани и посмирени! Дали претпочитате...