Таг:, , , , , , , , ,

Свечено отворање на новата сала на Танцов Клуб Сонриса и прослава на 7ми роденден

На 15.09.2019 Танцов Клуб Сонриса организираше свечено отворање на нивната нова сала во Аеродром...

5 причини зошто треба да вежбате на пилатес топка?

Без разлика колку години имате и колку сте физички подготвени, вежбите со пилатес топка може...

АВТЕНТИЧНО КУБАНСКО ДОЖИВУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА – „ХОЛА ОХРИД“

Оваа година Охрид ќе биде домаќин на петтиот по ред, меѓународен, кубански и танцов фестивал...

15 минутен домашен тренинг: Ги уништува и најупорните масни наслаги кај жените!

Овој проблем им е познат на многу жени. Дури и кога остатокот од телото слабее, со бутовите и...