Таг:, ,

Научниците открија: Ако уживате во ова, вие сте поинтелигентни од останатите!

Студијата тврди дека ако овие теми ве засмејуваат, вие сте многу интелигентна личност Ако...

Интелигенцијата не се мери со дипломата и училиштето, туку со овие нешта

Многу луѓе мислат дека дипломата на човек ја одредува неговата интелигенција – но тоа е...

Ова се трите најинтелигентни хороскопски знаци: Дали сте вие меѓу нив?

Ви откриваме кои хороскопски знаци се најинтелигентни Интелигенцијата е ментална...

Поради ваква жена некогаш се воделе војни – Кои се вистинските квалитети на една дама

Заборавете на цртите на лицето и фигурата, ево што навистина ја прави една жена убава. Ако...

Колку повеќе ги прегрнувате вашите деца, толку попаметни стануваат

Ако уживате да ги прегрнувате своите деца – продолжете да го правите тоа. Еден ден ќе ви...

Академик Лихачов: Интелигенцијата не се мери по дипломата и образованието, туку преку овие 3 нешта!

Многу луѓе грешат кога ја споредуваат дипломата на човекот со неговата интелигенција. Многу...

Луѓето кои се ментално цврсти и силни НЕ ги прават овие работи

Ментално силните луѓе не седат со скрстени раце сожалувајќи и кукајќи над своите животни...

Науката потврди: Мажите се плашат од паметни жени

Најновото истражување открива шокантни сознанија за мажите кога е во прашање изборот на...

„Лавот не се врти кога малото куче лае“ – 4 знаци дека вашата личност ги заплашува другите

Дали често за вас се зборува дека влевате страв кај другите луѓе, можеби тие ве осудуваат...

За што разговараат интелигентните љубовни парови?

Дали сте и вие меѓу нив? Кога навечер јадите со својот партнер и притоа разговарате за...

7 знаци дека имате натпросечна социјална интелигенција

Дали сте една од ретките личности? Социјалната интелигенција, психолозите ја дефинираат...

Знаци кои покажуваат дека сте многу поинтелигентни отколку што мислите

Љубопитноста, помеѓу другото, е особина на доста интелигентните луѓе затоа што нивниот...

5 показатели дека сте надпросечно интелигентни: Дали се препознавате?

Иако многу студии покажаа дека IQ не е единствената мерка за успех, натпросечната...

Дали сте помеѓу нив? – Натпросечно интелигентните жени ги имаат овие особини

Едно истражување во кое учествуваа преку 1000 жени со висок коефициент на интелигенција, се...

3-те најинтелигентни знаци од Зодијакот

Тие се извор на добри идеи, многу се снаодливи и секогаш наоѓаат решение – дознајте кои...

10 знаци дека станува збор за многу интелигентна жена!

Интелигентната жена одлучува при изборот на маж врз основа на комплиментите кои ги добила,...

Децата родени во февруари се најкреативни!

Децата родени во февруари, најкраткиот месец во годината се специфични по многу нешта....

Тие се вистински научници: Ова се најинтелигентните хороскопски знаци!

Интелигенцијата е ментална карактеристика која се однесува на способноста за учење и...

Зошто се левучарите толку посебни? Овие 5 карактеристики ги издвојуваат!

Дали знаевте дека високообразованите левучари заработуваат 10 до 15% повеќе во однос на...

Овие хороскопски знаци се натпросечно интелигентни

Некогаш се нарекуваа „бубалици“, но личностите родени во овие хороскопски знаци честопати...