Таг:, , , , , ,

Внимание! Овој пијалок предизвикува брчки

Сигурно сте ја чуле изреката „вие сте она што јадете“, но излегува дека сте „ она што го...

Создава брчки, ја суши кожата и тоа не е сѐ: Како АЛКОХОЛОТ влијае на физичкиот изглед

Алкохолните пијалаци му штетат на вашиот црн дроб, но и на вашата кожа и изглед Стручњаците...

Како старее секој од хороскопските знаци?

Секој од нас старее на различен начин. На тоа влијае темпераментот, карактерните особини,...

Лоши навики кои секоја жена ги практикува поради кои изгледа10 години постаро

Во продолжение прочитајте кои навики треба што побрзо да ги искорените затоа што ви...

Во кој период од животот мажите се најсклони на прељуба?

Ако доживеете вашиот партнер да ве изневери, тоа е навистина страшно искуство. Поради тоа е...

Како старееш сѐ повеќе ќе сфаќаш дека часовникот од 300 долари и оној од 30 покажуваат исто време…

Како ќе старееш сфаќаш дека часовникот од 300 долари и оној од 30 покажуваат исто време. Во...

Дали пилатесот е новиот ботокс?

„Јас не стареам. Вежбам пилатес.“    View this post on Instagram   A post shared by PowerHousePilates (@powerhousepilates.mk) on...

Науката потврдува – на оваа возраст почнуваме да личиме на нашите мајки

Не е важно како изгледаат вашите односи во моментов. Дали сте во долгогодишно несогласување,...

Која храна го забрзува стареењето?

Стареењето е процес со кој сите се соочуваат. Меѓутоа, кај некои луѓе знаците на стареење се...

И седата коса може да биде секси! (ФОТО)

Со стареењето старее и косата која почнува да белее. Индивидуално е на која возраст ќе се...

Револуционерно решение за негувана и свежа кожа: Дозволете и на вашата кожа да говори за вас!

Сјајната и мазна кожа не е случајност, таа е резултат на константна грижа и повремени...

Блескава и мазна кожа без разлика на годините: Методот на најпознатите светски ѕвезди отсега достапен и кај нас!

Негата на лицето е од основно значење за убавината на секоја личност. Понекогаш тоа не го...

Исхраната со многу месо и малку јаглехидрати го скратува животот

Луѓето во средни години кои половина од дневните калории во организмот ги внесуваат преку...

Заблескајте како Анџелина Џоли: Актерката ги открива тајните на својата убавина!

Младите жени сакаат да бидат како Анџелина Џоли и постојано ја копираат нејзината шминка,...

Која е убавината на стареењето?

Сите ја сакаме младоста но всушност постојат работи зошто треба да му се радуваме на...

Забавете го стареењето – маска за лице од брусница

Брусницата не е само вкусно овошје полно со витамини кое ќе биде супер декорација на вашата...

Доказ дека секоја жена постепено ќе се претвори во нејзината мајка

Стареењето е природен животен процес низ кој поминува секое живо суштество. За некои луѓе...