Категории

За 5 дена изгубите 3 килограми со овој напиток полн со антиоксиданси! (РЕЦЕПТ)

Потребни ви се само 5 минути за да го подготвите, а со редовно консумирање ја регулира исхраната и помага во губењето на килограмите.

Потребни состојки:

  • 60 гр магдонос
  • 1 лимон
  • 2,3 дл вода

Начин на подготовка:
Ситно исечкајте го магдоносот и исцедете лимонов сок. Ставете ги сите состојки во чаша и прелијте ги со вода.

Напитокот конзумирајте го наутро на празен стомак и тоа само 5 дена, а потоа направете пауза од една недела. Овој напиток го забрзува согорувањето на калориите а на организмот му обезбедува витамини и минерали.

Магдоносот го поправа варењето и му помага на организмот да ги исфрли вишокот течности и ја елиминира надуеноста.

Прегледи:
411
Објавено на:
23.11.2021