Таг:, , , , , , , ,

Напиток полн со антиоксиданси – За 5 дена изгубете 3 килограми

Потребни ви се само 5 минути за да го подготвите, а со редовно конзумирање ја релугира...

Секое утро започнувајте го денот со чаша вода со лимон – еве кои придобивки ги има

Чиста кожа, силен имунолошки систем и ефикасно слабеење – се само некои од бројните...

Наместо појадок, 3 денови пијте ги овие напитоци и исфрлете ги отровите од телото! (РЕЦЕПТ)

Одвреме навреме потребно е да направите детокс на организмот, а особено ако имате вишок...

Супер-напиток од ленено семе кој ги исфрла токсините, ги топи килограмите и отстранува целулит

Ако сакате да ослабите, овој напиток обавезно додадете го на дневното мени Здравата храна и...

Ултимативен детокс: Сѐ што ви е потребно е само една чаша! (РЕЦЕПТ)

Овој напиток ќе го исчисти вашиот организам, ќе ја обновите енергијата и ќе ги внесете сите...

Чудотворен напиток од 3 состојки кој го намалува апетитот и желбата за слатко

Како на сосема здрав начин да ја убиете желбата да посегнете по нешто слатко и да го намалите...

Неодоливо слатко задоволство – Напиток со вкус на јагода кој сите го обожаваат

После популарното whipped coffee, ни доаѓа напиток со вкус на јагода за кој сме сигурни дека нема да...

Какао – Една шолја дневно од овој лековит и вкусен напиток треба да ви стане навика

Не се работи само за вкусен напиток, туку и за лек кој би требало да го консумирате секој ден...

Слабејте и бидете здрави со помош на овој супер напиток

Се пие на празен стомак, а резултатите се воодушевувачки. Доколку сакате да ослабите за...

Овој напиток со причина е наречен еликсир на здравјето: Една чаша на ден ги исфрла сите токсини од телото!

Сурутката е течност која се добива од кравјо млеко при создавањето на сирење. Многу е богата...

Омилен и здрав десерт: 5 причини зошто треба да пиете топло чоколадо

Верувале или не, едно од нашите омилени напивки – топлото чоколадо е многу здраво за...

Топло чоколадо со црно вино – Највкусниот напиток кој ќе ве грее оваа зима

Супер едноставен, брз и неверојатно вкусен рецепт кој ќе го обожавате во овие студени зимски...

Топло чоколадо со црвено вино е совршен пијалок за ладните зимски ноќи

Надвор е веќе доволно ладно и не мора да го чекате првиот снег за да го вкусите овој врвен...

Домашно подготвен вкусен напиток за РАМЕН СТОМАК за само 4 дена

Одличен рецепт од нутриционистката Синтија Сас со кој ќе добиете рамен стомак за само 4 дена...

Излечете ја главоболката за момент – Напиток кој спасува од мигрена

Одличен рецепт кој ќе ви помогне да се осободите од неподносливата болка Малкумина знаат...

Само една голтка секое утро за здрав црн дроб

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика на крвта. Тој учествува во процесот на...

Намирница со помош на која ќе ги намалите вишокот на килограми од стомакот

Не е лесно да се отстранат маснотиите на стомакот. Покрај промената на режимот на исхрана...

Зајакнете го вашиот имунитет и заштитете се од вируси: Секое утро пијте го овој неверојатно здрав пијалок

Напивка за посилен имунитет и поотпорен организам! Секое утро испијте една чаша и заштитете...

Моќна витаминска бомба: рецепт за вкусен и здрав пијалок полн со минерали (РЕЦЕПТ)

Здрав овошен пијалок – совршена дневна доза на витамини, минерали и антиоксиданти!  ...

Напиток за чистење на бубрезите: Ослободете се од проблемите со камен или песок во бубрезите!

Доколку ги исчистите бубрезите и црниот дроб, бидете сигурни дека телото ќе ви функционира...