Категории

Здрави јадења коишто се и истовремено вкусни всушност постојат

Едно од најчесто поставуваните прашања е : „Што можам да јадам, а да не се здебелам, а тоа да биде и здраво и вкусно?“. Она што ни треба е всушност формирање на здрави навики, јадење здрава храна, а не изгладнување до смрт.

Еве неколку идеи за здрава храна што можеби ќе Ви помогнат да го преобликувате Вашето тело на здрав и безболен начин:

1. Свежо набрани бобинки, особено кога се сѐ уште топли од сонцето:

2. Медитеранска храна:

3. Домашно направен леб:

4. Печени моркови:

5. Овесна каша со банана, бобинки и зачини како цимет, ѓумбир, сол, какао во прав:

6. Јаболки со цимет:


Прегледи:
354
Објавено на:
23.01.2023