Категории

3 нијанси на кармини кои ќе бидат хит за пролет 2021

Кога ќе дојде пролетта, сè се менува. Како што ја прилагодуваме гардеробата, така и шминката. Со пролетта, станува помека и посвежа. Три бои кармин ќе бидат хит оваа сезона.

Боја на праска
Светли и овошни бои ќе бидат во преден план оваа пролет. Затоа носиме топла нијанса на праска на усните откако времето повторно ќе стане сончево. Совршено одговара со секоја шминка на очите, создавајќи освежителен пролетен сјај. Во исто време, зимската кафеава боја полека згаснува. Темните тонови може да останат во фиоката до есен.

Светла фуксија 
Нежната розова боја или наречена „фуксија“ им овозможува на нашите усни да блеснат со богат сјај, а исто така им дава и убава боја. Сепак, повеќе нема да носиме светло розева боја. Ефектната фуксија предизвикува ефект на зрели усни, без да биде премногу наметлива.

Светло црвена
Ако сакате нешто позабележително на пролет, изберете богата црвена боја, бидејќи е навистина безвременска. Сепак, оваа година, оваа популарна нијанса на кармин доби одличен пресврт: експертите за убавина претпочитаат да го носат светкаво наместо мат. Ова прави усните да изгледаат малку пополни и посвежи. На крајот на зимата се збогуваме со ладната боја на вино.