Таг:, , , , , , , ,

Дали сте слушнале за „диета“ за коса – Совети за јачина и сјај

Ви откриваме која храна допринесува спречување на опаѓањето на косата, кои намирници ја...

Фризура за сите сезони: Плетенката е идеално решение за убав, модерен и уреден изглед!

Плетенката е една од ретките фризури која никогаш не излегува од мода. Може да ги носите на...

Женствено издание на Амал Клуни: Бизнис стил без грешка!

Адвокатката веќе еднаш ја носеше оваа комбинација минатата година Адвокатката за човекови...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Прекрасни фотографии со #flowers

Цвеќињата се едни од најубавите подароци од природата кои го разубавуваат нашето...

Време е за есенско освежување на кожата на лицето: Овие 3 третмани се совршени за сите типови на кожа!

Лицето на жената претставува нејзин заштитен знак, најдобар показател на нејзиното здравје,...

Најпривлечните мажи во светот живеат во овие 10 градови: Еве кој е на прво место!

Екипата на порталот “Traveler’s Digest” составила листа од 10 градови во кои живеат...

Ќе ве освојат на прв поглед: Додатоци за коса кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима! (ФОТО)

Со нив, секоја фризура ќе биде поинтересна Ако ви здодеала вашата стандардна фризура, овие...

Магична маска од магдонос

За сите темни делови на вашата кожа, магдоносот е идеален избор. Ако имате проблеми со кожата...

Џенифер Анистон откри како успева да одржува добра линија

Славната актерка ја откри тајната како ја одржува витката линија на која многу дами и...

Редовно внесувајте ги овие витамини и нема да имате бели влакна

Ако веќе започнаа да ви се појавуваат бели влакна, ви откриваме начин како да го запрете тоа...

Популарни корејски трикови за чиста и здрава кожа

Тие знаат како да ја одржат својата кожа младолика, свежа, и блескава Отсекогаш сме им...

Топ 10: По сите естетски параметри ова се најубавите жени во светот! (ФОТО)

Овие дами се најблиску до совршенство: Кара Делевињ 89.99% Кети Пери 90.08% Натали Портман 90.51%...

Неодоливи аксесоари за коса кои се најголем хит оваа сезона

Со нивна помош секоја фризура ќе изгледа прекрасно Доколку ви здосади вашата стандардна...

(ВИДЕО): Чудесен трик со помош на кујнска алатка за совршено виткана коса

Сигурно не сте знаеле дека со помош на оваа кујнска алатка можете да добиете фризура како од...

КАКО СЕ НОСИ ЦРНАТА БОЈА ВО 2020: Модата не смее да биде досадна, еве кои комбинации се хит

Црната облека се враќа како голем моден хит за 2020 година. Единствената модна заповед гласи...

Ќе се изненадите кога ќе слушнете што е заслужно за беспрекорниот тен на Никол Кидман!

Таа е доследна на нејзината рутина.. Познатиот изглед на Никол Кидман е беспрекорен, иако...

Џенифер Анистон знае како да го направи вистинскиот избор: Во овој модел на фустан, секоја фигура изгледа совршено!

Нејзиниот стајлинг заслужи чиста десетка Џенифер Анистон со годините изгледа се подобро, но...

6 особини кои ги имаат магнетски привлечните луѓе

Исклучитело привлечните жени ги поседуваат овие особини Луѓето не привлекуваат со...

Спречете го мастењето на косата – домашен чај за чиста и бујна коса

Со помош на овој рецепт ослободете се од масната коса Доколку имате масна коса и теме, тогаш...

Убавината не е секогаш она што се гледа: Чудесна приказна која ќе ви го промени погледот на светот

Убавината е во окото на набљудувачот, изрека која е потврдена безброј пати во праксата. Што е...