Таг:, , , ,

(ФОТО) Најубавите makeup изгледи за дамите со СИНИ очи

Денес ви помагаме како да ја одберите најдобрата шминка доколку сте синоока дама Доколку...

„Очи како лисица“ е новиот тренд во светот на убавината

Со помош на овој вирален мејкап трик од TikTok можете да постигнете ефект на подигнати очи  ...

Најчестите заблуди околу трајната шминка – Што е и не е вистина?

Како и останатите третмани за убавина, и трајната шминка е процес околу кој постојат некои...

(ФОТО) Нов кул начин како да носите ајлајнер

Доколку ви здосади црниот ајлајнер на класичен начин, имаме супер вести за вас – Во beauty...

Необичен трик за совршено нанесување на ајлајнер

Сите се мачиме со овој дел од шминката, а со помош на овој трик совладајте ја препреката...

(ФОТО) Црвен кармин за жешки романтични вечери – Како да го носите ова лето

Црвениот кармин е вечна класика кога е во прашање шминката и не постои одредено годишно...

(ФОТО) Нема да бидете во тренд ако не го носите – Најжешкиот makeup изглед за ова лето

Ова е главниот тренд на шминка за ова лето, веќе сме нестрпливи да го испробаме и изгледа...

Го покажа вистинското лице: Адел без шминка е потполно непрепознатлива!

Во периодот на изолација, многу ѕвезди одлучија да споделат фотографии во потполно лежерно...

Производи за убавина кои девојките ги користат на погрешен начин

Совет од професионалци околу најчестите грешки кај козметичките производи и нивното...

Блескава кожа, нежни усни и сини тонови: Трендови во шминкањето за лето 2020

Еве кои „makeup“ трендови ќе бидат најобожавани за време на топлата сезона Блескавата и чиста...

Како да ги истакнете јаболчниците на вистински начин

Како да го постигнете ефектот на совршени јаболчници како кај топ моделите Денес еден од...

Дали ќе ги препознаете без шминка? – Ова е моќта на шминката

Шминката може комплетно да го промени вашиот изглед Благодарение на друштвените мрежи,...

Знаци кои покажуваат дека на вашите шминки им истекол рокот

Шминката со поминат рок може сериозно да му наштети на вашето здравје, бидете внимателни....

„Кожа како облак“ е новиот тренд во светот на убавината

Спрема најновите вести од beuaty стручњаците го најавуваат новиот тренд наречен ‘cloud skin’ кој...

Ова е совршениот подарок за денот на жената 8-ми март

Како и секоја година, така и оваа месецот март е посветен на најголемата инспирација –...

#ИнстаСреќа: Инстаграм профил кој ја слави женската убавина над 40-тата

Жените не мораат да се ограничуваат да носат шминка поради своите години, се додека се...

Несекојдневни трендови во шминкањето кои ќе владеат оваа година

2020 ќе биде година кога се отстапува од „комфорната зона“ кога е во прашање шминката и...

Црвените усни доминираат оваа зима – Најпопуларните „makeup“ изданија

Црвениот кармин е најпопуларниот makeup тренд за оваа зима, не помина нити еден црвен тепих а...

(ВИДЕО) Брза и едноставна шминка за само 5 минути

За сите кои сакаат природен и свеж изглед преку целиот ден Брзото темпо на живот често не ни...

Најубавите MAKEUP изгледи од црвениот тепих на доделувањето на Оскарите 2020

Неутралните очи и нагласените усни доминираа кај познатите дами Холивудските актерки и...