Категории

Аријана Гранде открива дека работела на песната “Ice Cream” на BLACKPINK и Селена Гомез која треба да излезе на 28 Август

Аријана Гранде потврди дека помогнала да се создаде претстојната песна на Blackpink и Селена Гомез под наслов „Ice Cream“.

 

View this post on Instagram

 

Produced and written be me and some of my awesome friends 🥂 •|• excited @blackpinkofficial & @selenagomez #IceCream

A post shared by Tommy Brown (@tbhits) on

 

Гранде зборуваше за соработката на својот Инстаграм каде сподели објава од продуцентот Томи Браун.

„Горда на тимот, и толку горда на ова!“ 

„Толку многу љубов кон овој тим и кон овие дами!“ додаде таа, истовремено споменувајќи ја групата девојчиња од Јужна Кореја и Селена Гомез.

„Произведени и напишани од мене и некои мои прекрасни пријатели“, -Томи Браун напиша во објавата каде ги  додаде Ариана Гранде заедно со пејачите Бекух Бум, Викторија Моне и продуцентот г-дин Френк.

„Ice Cream“ треба да излезе на 28 август. Пред да започнат соработа со Селена Гомез, групата девојчиња К-поп соработуваа и со други наградувани меѓународни уметници како што е Лејди Гага.

Лејди Гага и  BLACKPINK ја издадоа песата „Sour Candy“, која е дел од нејзиниот последен албум Chromatica.

Прегледи:
562
Објавено на:
24.08.2020