Категорија: Спорт

Бијонсе ја отвори комеморацијата во чест на Коби и Џиана, Ванеса Брајант со трогателен говор

Комеморацијата за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана се одржува во Стејплес центар во Лос...

На првиот настап на државно првенство КБК Работнички Адора освоија 10 медали

КБК Работнички Адора за прв пат настапуваше на државно првенство и забележи огромен успех....

Пет медали за КБК Работнички Адора на „Карловац Опен 2020“

Во текот на изминатиот викенд, во периодот од 7ми до 9ти февруари 2020, КБК Работнички Адора...

Зошто е важно да вежбате пилатес пред, за време и по бременоста?

Пилатесот е комбинација од истегнување и зголемување на силата и затоа се сврстува во една...

Инспирирачки мисли од Коби Брајант на кои треба да се сетиме во тешки моменти

Легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска...

Осветли го Скопје: На 9. февруари ќе се одржи зимско ноќно искачување на Водно

На 9 февруари 2020 година, недела во 17.30 часот на полна месечина, ќе се одржи “Зимско Ноќно...

Се соочувате со депресија? Пилатес е она што ви е потребно да се ослободите од неа!

Со депресијата и анксиозноста се борат приближно 19 милиони возрасни луѓе секоја година....

Кик бокс: Благородна вештина која го зајакнува телото и духот

Кик боксот е боречки спорт кој настанал врз основа на боксот, каратето, теквондото, кунг фу и...

Шок на доделувањето на Греми наградите: Ѕвездите во солзи му оддадоа почит на славниот кошаркар

Свеченоста на доделувањето на Греми наградите ја отвори Lizzo со песните “Truth Hurts” и...

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за двајцата. А ти мисли се. Двоуми се. Лишувај се од задоволства

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за...

Трагедија која ја потресе цела планета: Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Како што јавуваат американските медиуми, Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа. Оваа...

Нова година, нови навики: Овие одлуки треба да се најдат на врвот на вашата листа на приоритети

Уште еден нов почеток е пред нас, а тоа значи уште една можност да ги промениме нездравите...

5 причини зошто е важно да вежбате во зима

Зимата пристигна, времето е сѐ постудено, а кога е студено навистина е тешко да останете...

Што е кросфит? Зошто оваа дисциплина е толку популарна? Жарко Батиќ ги има одговорите на сите прашања! (ВИДЕО)

Што всушност претставува Кросфитот? Дали е оваа физичка дисциплина соодветна за вас? Како...

Уште една успешна година за девојките од PowerHouse Pilates: Забава, дружење и подароци!

Крајот на годината секогаш е резервиран за славење на успехот низ целата година. Напорната...

Зошто вежбаме и која е суштината на вежбањето? Жарко Батиќ го објаснува тоа на интересен начин! (ВИДЕО)

Зимата е период од годината кога особено наоѓаме изговори да го прескокнеме тренингот, или...

Луѓето кои скијаат не патат од депресија и посреќни се во животот

Скијањето е спорт кој го спојува човекот со природата и му овозможува да диши чист воздух и...

ПИЛАТЕС: Најдобрата физичка терапија по повреда

Пилатесот е една од најпопуларните спортски дисциплини низ целиот свет. Нејзината...

Време е за CROSSFIT WINTER CHALLENGE 2019: Проверете ги своите физички капацитети!

Традиционално, осма година за ред, се одржува најстарото, највозбудливото и најбараното...

Димитар Ѓорѓиев и Климент Гроздановски се закитија со бронзени медали во СП во Анталија

На Светското првенство под организција на WAKO, Македонија настапи со тројца репрезентативци:...