Категории

Француска грациозност и бајковит раскош – Новата колекција на Chanel пролет/лето 2021

Шанел ја претстави новата колекција во духот на бајките, селските свадби и секоја комбинација е суштината на женственоста, елеганцијата и нежноста.

Ревиите на Шанел отсекогаш привлекувале големо внимание кај љубителите на модата, а пред два дена, како дел од Париската модна недела, креативната директорка Вирџинија Виард, наследничката на Карл Лагерфелд, претстави нова колекција за сезоната пролет / лето 2021 година во прекрасен Гранд Палас.
Гранд Палас во Париз изгледаше како романтичен сет за летна свадба, тој блескаше во духот на бајките, руралните свадби од југот на Франција. Цветни лакови, ламби, елегантни столици за гости, многу зеленило и ливчиња од роза на подот совршено го прикажаа безгрижното лето и му дадоа увертира на заедницата поврзана со венчавките.

 

 

Прегледи:
607
Објавено на:
31.01.2021