Чек дис аут
Search

Таг:, , , , ,

Оваа пролет враќање на модниот додаток од ’60-тите кој нема да му се допадне на секого

Нема да останете незабележани Постојат неколку модни и стилски трикови кои можат да ги...

Уште еден моден погодок на Џенифер Лопез: Популарниот кариран дезен се носи баш вака! (ФОТО)

Вака изгледа стајлинг исполнет со елеганција и гламур Пепито и кариран дезен, како и...

Ова се главните модни трендови за ПРОЛЕТ 2020

Асиметрија, розова и крем боја – Пролетните модни трендови ни најавуваат доста забавни...

Французинките одбраа – Најпопуларниот модел на фармерки кој морате да го имате

Нивните модни избори се непогрешливи. Французинките се дефинитивно врвни познавачи на...

Новиот пролетен хит на фарбање на косата кој ќе ве воодушеви

Со пролетта ни пристигнуваат и нови трендови на фарбање на косата, а овој ќе ги воодушеви...

Лежерен стајлинг без ни малку напор: Карли Клос знае како!

Со оглед дека сите (или барем повеќето) сме дома, денеска одлучивме да ви презентираме една...

(ФОТО) Жолтата боја оваа пролет ќе доминира со модниот свет – Еве како да ја носите

Ви споделуваме стилска инспирација како да ја носите бојата која ќе ја одбележи оваа пролет...

Најнови вести од модниот свет – Ова се водечките пролетни трендови за 2020

Модниот свет ни ги донесува најактуелните трендови кои ќе доминираат оваа пролет Уште многу...

Чевлите со точки се најомилениот неодолив тренд кој ни доаѓа оваа пролет

Принтот со точки го најави својот спектакуларен камбек за пролетната сезона. Едвај чекаме...

(ФОТО) Лежерни модни комбинации во кои ќе уживате да бидете дома

Додека трае вирусот, овие модни комбинации ќе направат да го обожавате времето поминато во...

(ФОТО) Кралски раскош: Војвотката Кетрин божествена во сина тоалета на прием во Бакингамската палата

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон мамеше воздишни како домаќинка на приемот во кралската...

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа прекрасно (ФОТО)

Покрај тоа што секоја жена во нив изгледа прекрасно, тие се и многу удобни Овој крој е...

Жежок моден тренд – Хулахопките кои го освоија модниот свет

Овој модел на хулахопки апсолутно ги освои модните следбенички Gucci хулахопките во црна и...

Стилот на Ева Лонгорија: Од очајна домаќинка до холивудска дива! (ФОТО)

Американската актерка Ева Лонгорија на 15. март ќе наполни 45 години. Таа овие денови го снима...

Бело од глава до пети – Симбол на елеганција и луксуз

Целосно белите модни комбинации даваат посебна доза на елеганција и префинетост Бело од...

(ФОТО) Меган Маркл во елегантен зелен стајлинг се појави на последната кралска должност

Поранешната војвотка од Сасекс за последен пат во Велика Британија на кралска должност...

(ФОТО) Фризури за тенка и безживотна коса кои ќе ви го дадат посакуваниот волумен

Овие фризури ќе визуелно ќе ви дадат изглед на бујна и цврста коса каква што отсекогаш сте...

Еве зошто Селин Дион (51) заслужува да се најде на насловна страна на секое модно списание!

Таа е апсолутна кралица на сè Таа нè освои со нејзиниот глас и кога почнавме да ја земаме...

(ФОТО) Кејт Мидлтон префинета во истиот стајлинг кој принцезата Дијана го носеше пред 37 години

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на приемот во Даблин во розов фустан со принт со точки...

Проѕирна чипка и шлиц до колкови: Рене Зелвегер во фустан што мами погледи! (ФОТО)

Таа знае како да се облече провокативно, без да ја помине границата за добар стил На прослава...