Категории

Како мачките реагираат на брокула? – Дефинитивно посмешно отколку што си мислите

(ВИДЕО) Нешто ни кажува дека ова маче не е голем љубител на брокула.

Познато е дека мачките се првенствено месојади, но понекогаш не е лошо да им се дава зеленчук, кој е одличен извор на влакна. Но, се чини дека мачките, исто како и луѓето, не се fansубители на секаков вид зеленчук. Сопственикот на оваа прекрасна жолто-бела мачка го докажа тоа. Снимила како реагирало нејзиното милениче на брокулата што и ја понудила. На видеото се гледа како сопственикот на мачката носи брокула, а таа се гримаса како да повраќа.

Видеото собра скоро 900 илјади прегледи.

„Буквално се смеев пет минути кога првпат го гледав ова“, „Нешто ми кажува дека не сака брокула“, „Ова не е баш нејзината омилена храна“, се само некои од коментарите.

Погледнете го ова смешно видео:

Прегледи:
543
Објавено на:
26.05.2021