Таг:, , , , , , ,

Мачките со виткано крзно како пудлици се најслаткото нешто што ќе го видите денес

Мачки со виткано крзно како на пудлица за прв пат се појавиле во светот во 1987 година како...

LavvieBot – смарт тоалет за мачки

Од најголемиот саем за забавна електроника CES,  доаѓа интересна иновација за вашите...

Уметник користи стари гуми и ги претвора во креветчиња за миленици!

Постојат ситуации и гестови кои се случуваат секојдневно и едноставно ни го топат срцето,...

12-годишно момче создава модерни лептир машни за кучиња и мачки, за да им помогне да најдат дом!

Сите сме запознаени со предизвиците со кои се соочуваат засолништата за животни кога треба...

Австралиската влада планира да ликвидира 2 милиони мачки, награда од 10 долари за секоја убиена мачка

Владата во Австралија донела шокантна одлука која на многумина ќе им звучи неверојатно, а...

Дали знаете дека…? Интересни факти кои ќе ве зачудат!

Во продолжение прочитајте некои занимливости, статистики и бројки за кои сигурно не сте...

Кое домашно милениче повеќе го сака сопственикот? Мачката или кучето?

Науката докажала кој нѐ сака повеќе! Постои вечна полемика помеѓу луѓето кои чуваат мачки и...

#ИнстаСреќа: Мачки со сина крв. Ова се најскапите мачки на светот! (ФОТО)

Знаете ли кои се најубавите, а кои најскапите раси на мачки? Од некои информации (особено...

10 соништа чии значења не треба да игнорирате

Постојат соништа кои потсвесно не посочуваат кон некои проблеми во нашите животи за кои...

Сите расположенија на мачките доловени преку фотографии во присуство на мачја трева

Ендру Мартила е фотограф од Вашингтон кој веројатно ја има најдобрата работа на светот....

Секси пожарникари и слатки мачиња (ГАЛЕРИЈА)

Освен тоа што работат опасна работа и ги ризикуваат своите животи за да ги спасат туѓите...

Работното место на луѓето е дом за овие мачки

Мачки на работа е серијал на фотографката Marianna Zampieri  во кој таа ги документира животите на...

Звукот кој што го испуштаат е лековит. Дознајте зошто е здраво да чувате мачка.

Се знае дека мачките предат кога се среќни и задоволни. Тој звук кој што го испуштаат додека...

Дали мачките навистина имаат девет животи?

За мачките често се вели дека имаат девет животи, но, нивниот животен век зависи од многу...

Како реагираат животните кога за прв пат ќе видат снег?

Чувството кога наутро ќе се разбудиме и ќе ја забележиме белата снежна покривка...

Што ќе се случи ако пуштиме мачки во просторија со новогодишни украси? (ВИДЕО)

Мачките се суштества кои сакаат да истражуваат, да си играат со работи што мрдаат, да се...

Кога мачките имаат вишок на килограми (ВИДЕО)

Како и луѓето, и мачките можат да имаат здравствени проблеми. Еден од нив е прекумерената...

Архитекти направија необични куќички за мачиња

Многу е убаво кога луѓето ја користат својата креативност и хуманост со цел да им помогнат...

Логиката на мачките сумирана во едно видео

Купуваш скапи играчки, си играат со твојата палома. Имаат креветче само за нив, сакаат да...

Генијални мачки кои мора да ги видите (ВИДЕО)

Постапките на овие мачки, говорат сами за тебе, па така гледајте…