Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , ,

10 човечки акции поради кои кучињата се вознемирени

Кучињата не можат да ги сокријат своите емоции, па затоа можете лесно да видите какво...

Кое игриво животинче сте вие? – Смешен, но необично точен квиз на BBC Earth

BBC Earth e весела, игрива платформа на BBC која на интересен начин ја проучува планетата Земја....

Ерменски фотограф доловува колку се уникатни очите на животните (ГАЛЕРИЈА)

Малкумина имаат шанса да фотографираат животни како нилски коњи, хиени или крокодили....

Уникатни животни кои докажуваат дека природата е прекрасен уметник (ГАЛЕРИЈА)

Како нашата планета да не е доволно убава, природата се надвиснува еднаш од време на време...

Фотографии што покажуваат дека љубовта и грижата можат да заздрават секое срце и душа засекогаш

Животните всушност доживуваат многу емоции. Има толку многу работи што можат да ги...

Најслаткото нешто што ќе го видите денес: Фотограф фотографира деца што се гушкаат со животни

Ништо не ја победува невината врска меѓу животните и децата. Инспириран од нивната чиста...

(ВИДЕО) Интересни начини како најлесно да нацртате животни користејќи ја вашата дланка

Многумина од нас се соочуваат со проблемот да немаат уметнички способности, а некои пак ги...

Слики од животни кои сигурно ќе ве насмеат!

Нема нешто поубаво од интересна слика со животинче, да ве насмее и да ви го разубави денот....

Зошто мачките ја менуваат бојата на својот нос – Дали тоа треба да ве загрижи?

Бојата на носето на мачките понекогаш е светлорозева а понекогаш станува темнорозева...

#ИнстаСреќа Запознајте го Мушу – Преслаткото минијатурно кученце кое обожава да се сонча

Ви го претставуваме овој минијатурен, црвен јазовчар по име Мушу кој ќе ве освои со својот...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите денес – Овците шират среќа и љубов

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја...

(ФОТО) Преслатки верверички – Забавни фотографии кои ќе ви измамат насмевка

Сигурни сме дека ова е едно од најслатките животинчиња, а позите во кои се фотографирани...

(ВИДЕО) Животните се неверојатни – Ова куче спаси напуштено маче и го одведе во својот дом

Кучињата се најверните и најхрабри пријатели на човекот кои не престануваат да...

(ВИДЕО) Куќички за птици кои лесно можите да ги направите сами од материјали кои ги имате дома

Со доаѓањето на топлите денови, во нашите дворови и тераси долетаа и нашите весели мали...

(ФОТО) Преслатко домашно животинско царство – Погледнете во домот на оваа љубителка на животни

Шерли Стефан е вистинска љубителка на животни, таа ги лекува болните животни и ги вдомува...

Зошто хрчаците се идеални миленичиња

Нема човек кој не сака животни. Но, не сите имаме простор да чуваме големо животно како куче...

Како домашните миленичиња го подобруваат животот во изолација

Домашните миленичиња го подобруваат животот, и тоа е факт. Тие оваа придобивка им ја даваат...

Ова сигурно не сте го знаеле досега: Ова се некои интересни факти за животните!

Прасињата не можат да се испотат бидејќи немаат потни жлезди. Во семејството мунгоси, сите...

25 необични животни кои воодушевуваат со својата уникатност

Според статистиката од 2017. година, постојат околу 2 милијарди на животински видови во светот....

Животните владеат со градовите додека луѓето се во карантин! (ФОТО)

Како што се зголемува бројот на земји кои одат под карантин, луѓето го поминуваат времето во...