Таг:, , , , , , ,

Дали животните имаат чувства? Овој мал слон плачел 5 часа откако бил отфрлен од својата мајка

Врската помеѓу мајката и своето чедо е една од најмоќните сили на светот. Тоа е нешто...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Најубавите фотографии од животинското царство во #skopjezoo

Животните се најубавиот украс на природата, тие го прават нашето секојдневие повесело, а за...

Неодоливи фотографии од животни со своите младенчиња! (ФОТО)

Нежните чувства, искажувањето љубов, гордоста кон своите деца не постои само меѓу луѓето,...

Во катастрофалните пожари во Австралија загинаа 24 луѓе и преку 500 милиони животни

Пожарникарите кои се на терен во последните 24 часа го опишуваат денот како еден од најлошите...

#ИнстаСреќа: Неверојатна љубов помеѓу дивите животни и швајцарецот Дин Шнајдер

Швајцарецот Дин Шнајдер, живее во Јужна Африка повеќе од две години, волонтира во центарот...

Каков е оној човек кој шутира и повредува животни? Психолозите имаат објаснување!

Во желба да се откријат мотивите на злоставувачите, како и нивните размислувања и чувства,...

Животни лекции кои можете да ги научите од волкот

Волците се животни од кои можеме да се инспирираме на многу полиња во животот Да се биде како...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Неодоливо слатки животни #cuteanimals

Прекрасни животни кои ќе ве воодушеват со своите новогодишни костими. #ИнстаСреќа со #cuteanimals....

Моќни фотографии животни кои откако биле спасени доживеале длабока старост

Трогателните фотографии ја демонстрираат почитта на фотографот Лешко кон субјектот,...

Неодоливи фотографии од мали животни само неколку мигови по раѓањето! (ФОТО)

Природата секогаш нѐ воодушевува со сѐ што создава околу нас. Животните даваат особена...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите – Бесконечната љубов помеѓу луѓето и животните

Фотографии кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат колку љубовта помеѓу човекот и...

Ова се победниците на натпреварот за најхумористична фотографија од дивиот свет во 2019

Животните знаат да бидат забавни и смешни без да бидат свесни за тоа. Ова се...

Ова е малиот „елен“ со големина на зајак кој е повторно забележан по 30 години

Тоа е цицач со големина на зајак кој беше забележан во шумата во јужен Виетнам и предизвика...

Ова е Квока: Најсреќното суштество на планетата и нова опсесија на луѓето низ целиот свет!

Нова опсесија на социјалните медиуми е малото суштество по име Квока Кога за прв пат ја...

Нема да поверувате дека се реални: Проѕирни животни кои вистина постојат

Погледнете ги овие животни, иако морате да се приближите малку поблиску. Зошто? Затоа што тие...

25 преслатки животни со невообичаени шари и белези! (ФОТО)

Според последните објавени истражувања, постојат повеќе од 2 милијарди животински видови...

Најсмешните фотографии од натпреварот за најхумористични фотографии од дивиот свет за 2019 година

Веќе пет години се одржува натпреварувањето Comedy Wildlife Photography Awards.  Ова се најсмешните...

Неверојатни фотографии од природата кои ќе ве воодушеват! (ГАЛЕРИЈА)

По 9 месеци натпреварување и повеќе од 130.000 фотографии од уметници ширум светот, објавени се...

Најдебелата мачка во светот го бара својот идеален сопственик

Вработените во центарот за животни во Филаделфија се надеваат дека ќе најдат соодветен...

Прекрасни фотографии кои ја покажуваат мајчинската страна на животните

Погледнете ги овие слатки животни од кои може да се научи многу. Овие фотографии зрачат со...