Категории

Кралска фризура: Како да направите пунџа за неколку минути како Меган Маркл? (ВИДЕО)

Моментално најголемата инспирација за мода и убавина насекаде во светот е идната војвотка, а поранешна актерка Меган Маркл. 

Нејзиниот едноставен и префинет стил им се допаѓа на сите и одвај чекаме некое ново појавување за да видиме каква комбинација ќе избере. За разлика од Кејт Мидлтон, која е препознатлива по локните и фенираната коса, Меган ја обожава пунџата позната како „messy bun“, а во следниов туторијал погледнете како да ја направите за само неколку минути.

 

Прегледи:
597
Објавено на:
30.03.2018