Чек дис аут
Search

Таг:, , , , ,

Ова се главните модни трендови за ПРОЛЕТ 2020

Асиметрија, розова и крем боја – Пролетните модни трендови ни најавуваат доста забавни...

Французинките одбраа – Најпопуларниот модел на фармерки кој морате да го имате

Нивните модни избори се непогрешливи. Французинките се дефинитивно врвни познавачи на...

(ФОТО) Жолтата боја оваа пролет ќе доминира со модниот свет – Еве како да ја носите

Ви споделуваме стилска инспирација како да ја носите бојата која ќе ја одбележи оваа пролет...

Најнови вести од модниот свет – Ова се водечките пролетни трендови за 2020

Модниот свет ни ги донесува најактуелните трендови кои ќе доминираат оваа пролет Уште многу...

Чевлите со точки се најомилениот неодолив тренд кој ни доаѓа оваа пролет

Принтот со точки го најави својот спектакуларен камбек за пролетната сезона. Едвај чекаме...

(ФОТО) Лежерни модни комбинации во кои ќе уживате да бидете дома

Додека трае вирусот, овие модни комбинации ќе направат да го обожавате времето поминато во...

(ФОТО) Кралски раскош: Војвотката Кетрин божествена во сина тоалета на прием во Бакингамската палата

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон мамеше воздишни како домаќинка на приемот во кралската...

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа прекрасно (ФОТО)

Покрај тоа што секоја жена во нив изгледа прекрасно, тие се и многу удобни Овој крој е...

Жежок моден тренд – Хулахопките кои го освоија модниот свет

Овој модел на хулахопки апсолутно ги освои модните следбенички Gucci хулахопките во црна и...

Стилот на Ева Лонгорија: Од очајна домаќинка до холивудска дива! (ФОТО)

Американската актерка Ева Лонгорија на 15. март ќе наполни 45 години. Таа овие денови го снима...

Бело од глава до пети – Симбол на елеганција и луксуз

Целосно белите модни комбинации даваат посебна доза на елеганција и префинетост Бело од...

(ФОТО) Меган Маркл во елегантен зелен стајлинг се појави на последната кралска должност

Поранешната војвотка од Сасекс за последен пат во Велика Британија на кралска должност...

Еве зошто Селин Дион (51) заслужува да се најде на насловна страна на секое модно списание!

Таа е апсолутна кралица на сè Таа нè освои со нејзиниот глас и кога почнавме да ја земаме...

(ФОТО) Кејт Мидлтон префинета во истиот стајлинг кој принцезата Дијана го носеше пред 37 години

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на приемот во Даблин во розов фустан со принт со точки...

Хит модел за оваа пролет: Најженствените чевли на светот! (ФОТО)

Рамни или со потпетици, сеедно е – тие во секоја варијанта изгледаат феноменално...

Тренд бои кои мораат да се најдат во вашиот плакар оваа пролет

Ни пристигнува шарена пролет Конечно ни пристигнува периодот кога ќе ги оставиме темните и...

(ФОТО) Искинатите фармерки повторно помеѓу најактуелните трендови

Овој кул тренд повторно се враќа на модната сцена За оваа пролет ни пристигнува омилениот...

(ФОТО) Бела кошула – Задолжително модно парче оваа пролет

Класичната бела кошула не смее да изостанува во вашиот плакар претстојната пролетна сезона...

Најмодерен тренд оваа година

Меѓу глобалните трендови оваа година се еко-модата и минатото. Во блиска иднина на модната...

Модниот свет како одвај да ги долека маските за лице: Кога веќе мора да ги носиме, барем нека бидат убави!

Корона Вирусот се појави во европските земји токму во текот на модната недела. Модниот свет...