Категории

Леден чај со чија помош ќе изгубите вишок килограми за екстремно кратко време

Природен пијалок кој ќе ве освежи во текот на топлите денови ќе ви помогне да изгубите тежина и успешно да ослабете, уживајќи во овој ладен чај.

За време на топлите денови, можете да направите вкусен пијалок дома и можете да го пиете секој ден. Може дури и да го замени вашето кафе. Тоа е вкусен ладен чај за слабеење. Пијалокот е нискокалоричен и ќе ви помогне успешно да изгубите вишок килограми. Овој рецепт за нискокалоричен ладен чај може дури и да ви помогне да го забрзате метаболизмот. Можете да уживате во овој чај без да додадете вишок калории во вашата исхрана, сите со природни состојки.

СОСТОЈКИ:

  • вода
  • зелен чај
  • природен засладувач без калории
  • сок од 2 исцедени лимети
  • ливчиња нане

ПОДГОТОВКА:

Ставете вода да зоврие и додадете ги вреќичките зелен чај. Откако ќе зоврие, извадете ги вреќите и оставете го чајот да се излади. Потоа додадете ги преостанатите состојки. Можете да го чувате во фрижидер или да додадете коцки мраз.

Прегледи:
532
Објавено на:
24.08.2021