Таг:, , , , , ,

Чудотворен лек од природата – Сите благодети на чајот од горчлива детелина

Треварите ја нарекуваат чудотворна билка. Ја препорачуваат баш во овој период кога сме дома...

Дали чајот може да се расипе?

Многумина од нас имаат дилема во врска со тоа дали чајот може вистински да се расипе Иако на...

Чај кој спречува мрсење на косата: Направете природно средство за чиста и бујна коса

Ставете го ова растение во вода, па потоа нанесете ја течноста на вашата коса! Одлично...

Го штити срцето, ја подобрува меморијата: Еве зошто треба да пиеме чај секој ден

Чајот е од големо значење за добро здравје и долг живот – еве кои болести можат да се...

Напиток што треба да го пиете пред спиење: Рецепт за чај од банана и цимет

Ќе спиете безгрижно, без да се разбудите – еве како да направите чај од банана и цимет!...

Домашен чај кој е вистински лек за вишок килограми и смирување нервоза

Потребни ви се само ореви и вода Народната медицина ги користи сите делови од оревите, од...

Чајот е одличен пијалок, но во овој случај може да биде штетен

Истражувањата покажаа во кои ситуации чајот може да му штети на вашето здравје Сите знаеме...

Спречете го мастењето на косата – домашен чај за чиста и бујна коса

Со помош на овој рецепт ослободете се од масната коса Доколку имате масна коса и теме, тогаш...

ИЗГАСЕТЕ ГО ТЕЛЕВИЗОРОТ И ОСТАВЕТЕ ГО ВАШИОТ ТЕЛЕФОН: Оваа активност пред спиење го намалува стресот и ви овозможува мирен сон

Практично, но исто така и многу здраво. Читањето пред спиење е традиција и навика што ја...

Чај кој спречува косата да се мрси: Направете природно средство за чиста и бујна коса

Ставете го ова растение во вода, па нанесете ја течноста на вашата коса! Супер средство кое...

Домашен чај за слабеење: Испијте 1 чаша пред спиење и намалете ги масните наслаги

Овој домашен чај за слабеење го регулира апетитот, ги елиминира токсините и вишокот на...

4 видови на чај за слабеење и детоксикација – го забрзува метаболизмот и ја намалува желбата за шеќер

4 неверојатно здрави чаеви, кои исто така можат да ви помогнат во процесот на слабеење, но...

Научно докажано: Масните наслаги од стомакот исчезнуваат со консумирање на овој чај!

Чајот кој е познат одамна дека има корисен ефект врз човечкото тело. Научниците потврдија...

Пиете кафе или чај на работа? Еве зошто треба да престанете со тоа!

Ако имате своја шолја вво канцеларијата или ја користите онаа од кујната на канцеларијата,...

Зошто никогаш не смеете да пиете кафе или чај во пластична чаша?

Кога сме надвор од домот, немаме со себе секогаш керамичка шолја од која можеме да пиеме кафе...

Направете чај за „челични“ нерви! (РЕЦЕПТ)

Стресот е неизоставен дел од нашето секојдневие. Многу луѓе решението го бараат...

Со ловоров лист во борба против грипот и бронхитисот

Ловоровиот лист на сите им е многу добро познат. Тој се користи како зачин во многу јадења...

Со овие пијалаци загарантирано ќе ги спречите главоболките!

Ако за главоболки пиете таблети кои содржат многу штетни состојки и не ви помагаат, обидете...

Ѓумбирот го зајакнува имунитетот и треба да биде дел од вашата исхрана. Погледнете зошто!

За да се заштитите од настинки и инфекции, но и да ги ублажите реуматските болки...

Дали повеќе преферирате чај или кафе зависи од вашите гени

Зошто повеќе сакаме кафе или чај? Нашиот вкус е делумно одреден со “генетиката”,...