Категории

Невеста отиде да ја прими вакцината против Ковид во својата венчаница поради пандемијата која и ја спречи свадбата

Откако нејзината свадбена веселба во Мериленд беше откажани поради пандемијата, една невеста ја прогласи својата венчаница за фустан за вакцинација против коронавирусот.

Сара Студли и нејзиниот сопруг се свршија во 2019 година. Тие беа подготвени да стапнат на лудиот камен минатата година и направија планови за венчавка со околу 100 гости на свадбата, пренесува деловниот инсајдер. На многу невести чии планови за венчавки беа променети поради пандемијата на коронавирусот, на крајот им се придружи и Сара. а

Двојката одржа мала церемонија со осум гости и ја откажаа свадбената прослава поради мерките против ширење на вирусот. За да ја подобри ситуацијата до одреден степен, Сара реши да го облече фустанот што беше планиран за венчавката минатата недела, односно го преименуваше од венчаница во фустан за вакцинација. Поводот беше малку помалку свечен, но сепак важен – таа отиде да ја прими вакцината против Ковид. Што се однесува до локацијата, таа не беше свечена сала, туку фудбалски стадион во Балтимор, Мериленд.

„За мене, тоа (вакцинацијата) беше прослава. Имаше толку многу ниски моменти за време на пандемијата, толку многу работи што беа откажани, овој фустан, ако ништо друго, претставува надеж “, изјави Сара Студли.

Прегледи:
566
Објавено на:
21.04.2021