Категории

Што му недостасува на секој хороскопски знак?

На Вагата и недостасува одлучност,на водолијата трпение… Сите знаеме дека никој не е совршен, но не и на кој што му недостасува. Прочитајте што ни кажуваат ѕвездите по тоа прашање.

ОВЕН

На овенот му недостасува трпение.

БИК

На бикот му недостасува скромност во однос на финансиите или љубовта која ја добива.

БЛИЗНАЦИ

На близнаците им недостасува тактичност и разбирање кон другите.

РАК

Раковите се познати по тоа што им недостасува смиреност и сталоженост.

ЛАВ

На лавовите им недостасува скромност и разумно трошење на парите.

ДЕВИЦА

Девиците треба да разберат дека обврските не се најважната работа!

ВАГА

На вагите слаба страна им се одлучноста,брзината и строгоста- па тоа највеќе им недостасува.

СКОРПИЈА

Толеранција и смиреност!

СТРЕЛЕЦ

Му недостасува зрелост,стабилност и насоченост.

ЈАРЕЦ

Мора да научат да го ценат своето и туѓото време и да не чекаат работите сами да дојдат туку да преземат иницијатива.

ВОДОЛИЈА

Им недостасува трпение,сталоженост и самосталност.

РИБИ

На рибите им недостасува статичност и организација.