Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 18 И 19 ДЕКЕМВРИ 2021 ГОДИНА

Овој викенд Близнаците ќе имаат најмногу среќа во љубовта, Девицата да внимава што открива пред колегите, Шкорпиите ги очекува поволен викенд за решавање на финансиски проблеми.

ОВЕН
Ќе бидете исклучително успешни во комуникацијата, затоа фокусирајте се на сите оние ситуации кои бараат преговарачки вештини, се сведени на убедување на соговорникот или на разговори во кои тие би можеле да ги оправдаат или решат своите обврски. Можни се проблеми дома, а некои од вас ќе бидат разочарани од колега или пријател. Направете промени.

БИК
Кога станува збор за работата, несигурноста може да настане само доколку не сте го направиле потребното истражување. Внимавајте како се однесувате кон колегите кои ви се драги, саканата личност и членовите на семејството. Можен е вербален напад од страна на лице за кое се сомневате, и токму тоа ќе ја потврди вашата одлука.

БЛИЗНАЦИ
Овој викенд ќе имате најмногу среќа кога станува збор за љубовта. Затоа одвојте доволно време за саканата личност или, ако сте слободни, излезете и запознајте нови луѓе. Речиси сѐ укажува на љубовни активности, па патувањата и состаноците ќе ви донесат флерт што можете да го искористите за да ја поправите ситуацијата или да ја претворите во ваша корист.

РАК
Додека на добар дел од вас некоја личност ќе им биде на товар цел ден, другите ќе се соочат со некој кој што ќе побара помош во последен момент. Личноста со која живеете најверојатно ќе ве ограничи и ќе се жали за активностите во кои уживате. Невообичаени околности и инает може да доведат само до серија мали, но значајни промени.

ЛАВ
Слободно прашајте ги другите за услуги бидејќи ќе ви се отвори нова врата. Ако не сте сигурни за одлуката што треба да ја донесете, запомнете ја вашата поранешна работа бидејќи ќе откриете старо решение што можете да го искористите за да добиете барем дел од она што го сакате сега. Во приватниот живот, емоционалната ситуација ќе ве мотивира да донесете позначајна одлука.

ДЕВИЦА
На работа, внимавајте на оние луѓе кои би можеле да направат нешто зад вашиот грб. Не попуштајте им на оние кои постапуваат многу убедливо или на оние кои емотивно ве уценуваат, особено ако не сте поддржувач на одредена идеја. Ги правите работите на свој начин, но во тишина за да избегнете какви било коментари и да имате доволно време за одмор.

ВАГА
Лицето со кое работите или сте во деловно партнерство викендов може да ви создаде емотивна траума. За да избегнете потенцијално големи проблеми, останете што е можно поблиску до оние луѓе на кои им верувате целосно. Ќе останете вљубени само ако поставите јасни граници и и дадете до знаење на другата страна дека сакате еднаквост.

ШКОРПИЈА

Направете се што можете ако верувате во нешто или во некого. Сепак, не се фокусирајте само на работа, туку грижете се и за приватните проблеми, особено ако имате впечаток дека тие наскоро би можеле да ескалираат и да се претворат во нешто што подоцна ќе ви биде тешко да го решите. Викендот е поволен за решавање финансиски проблеми, купување недвижен имот и договарање зделки.

СТРЕЛЕЦ
Бидете отворени кога станува збор за комуникација со пријателите и колегите, бидејќи тоа е единствениот начин да извлечете корист на долг рок. Лице од минатото ќе ви помогне да донесете правилна одлука, но бидете внимателни бидејќи истата врска подоцна може да стане преголем товар. Емотивната врска сигурно ќе ве расположи, но најдобро е да одите бавно за почеток.

ЈАРЕЦ
За да можете да ги правите работите онака како што ви одговара и во временската рамка што ви е потребна, ќе треба да останете цврсто на нозе на земја и да одолеете на сонувањето. Обидете се овој викенд да направите се што започнавте одамна. Некој дури може да се обиде да го саботира она што го правите, но само покажете дека тоа ве прави уште посилни и посигурни.

ВОДОЛИЈА
Забавете и донесете одлука за тоа што е навистина важно. Ако не, само ќе се вртите во круг и ќе завршите малку од тоа. Љубовната врска ќе ви донесе грижи, но тоа не значи дека треба веднаш да реагирате. Ситуацијата нема да биде толку лоша како што изгледа на почетокот, затоа опуштете се и оставете го времето да си го донесе своето.

РИБИ
Време е да разговарате со колегите и пријателите за идеите што ги имате. Викендот е поволен за патувања, комуникација, но и за сите оние активности кои бараат истрајност. Не размислувајте премногу за она што допрва треба да го направите, одете по ред, инаку ќе се заплеткате во деталите. Преземете обврски кон себе и реализирајте ги работите.

Прегледи:
1429
Објавено на:
17.12.2021