Таг:, , , , , , , , ,

Феномен убавицата и ѕверот: Зошто привлечните жени бираат погрди мажи?

Првото нешто што го забележувате кај потенцијалниот партнер е физичкиот изглед. Убавината...

Знаете ли што е ефектот на Барнум или зошто астролозите толку лесно нè “читаат”?

Одговорот на ова прашање лежи во нешто што психолозите го нарекуваат ефектот на Барнум. Овој...

Што е Дежа ву?! (ВИДЕО)

Повеќето од луѓето го почувствувале овој феномен, чудно чувство дека веќе сте биле некаде...

Осаменоста е „болест“ на современото општество?

Велат дека осаменоста е избор, а самотијата неопходност. Како феномен, секако повеќе...

Ова се 11. познати дами со најубави природни гради во светот

Науката се обидува да го објасни овој феномен стар илјадници години, владите инвестираа...

11:11 – Дали ви се случува и вам?

Нашите духовни водичи, ангели или повисоки инстанци некогаш сакаат да поразговараат со нас...

По 36 години: Пристигнува „суперкрвава сина месечина“ – тоа е чудо кое треба да се погледне

Реткиот астрномски феномен „суперкрававата сина Месечина“, по цели 36 години ќе може да се...

КОЈ ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН СТЕ СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од...

Овие облаци се природен феномен, ги зачудија дури и научниците

 Вообичаено облаците имаат хаотична и нејасна форма, некогаш потсетуваат на некое животно,...

ИМА 32 ГОДИНИ А ЗНАЕ 56 ЈАЗИЦИ – ОВОЈ ЧОВЕК ОТКРИВА КАКО ДА НАУЧИТЕ ЈАЗИК ЗА 2 НЕДЕЛИ

Мухамед Мешиќ, млад човек од Тузла е вистински феномен. Има 32 години, а зборува речиси 56...

Чудо на природата: Магично езеро без дно

Езерото „Сино око“ кое се наоѓа во Албанија е природен феномен бидејќи верувале или не нема...

НАУЧНИЦИТЕ КОНЕЧНО ГО ОБЈАСНИЈА ФЕНОМЕНОТ ДЕЖА ВУ

Сигурно досега сте доживеале дежа ву, односно сте се нашле во ситуација за која имате...

ФЕНОМЕНОТ ГЛЕДАЊЕ НИЗ ПРОЗОР ИЛИ СОНУВАЊЕ СО ОТВОРЕНИ ОЧИ

Колку пати ви се случило да се фатите себеси како гледате низ прозорецот наместо да...

Фестивалот EXIT е вистински феномен!

Фестивалот “EXIT” во Нови Сад оваа година постави нов рекорд за бројот на посетители,...

Огромен метеор го “светна” САД (видео)

Голема огнена топка го осветли небото на североисточниот дел на САД, а стотици граѓани го...

ПРЕТПРИЕМАЧИ ПРОДАВААТ СВЕЖ АВСТРАЛИСКИ ВОЗДУХ ВО КИНА

Џон Дикинсон и Тео Рујгрок се коосновачи на компанијата Green and Clean Air, основана во Австралија....

Вечерва, затемнување на Сонцето (видео)

Луѓето од целиот свет може да видат затемнување на сонцето оваа недела. Среќниците од...

Норвежаните го прославуваат појавувањето на сонцето по два месеци

Жителите на градот Тромсо на северот на Норвешка организирале голема прослава по повод...

ПРВПАТ ВО ДЕЦЕНИЈАТА – 5 ПЛАНЕТИ ВИДЛИВИ СО ГОЛО ОКО

За прв пат после повеќе од 10 години, ќе имаме можност да видиме необичен феномен –...