Таг:, , , , , , , , ,

МЕСЕЦОТ ВО КОЈ ВИ ЗАПОЧНАЛА ВРСКАТА ВИ ЈА ОДРЕДУВА ИДНИНАТА… ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ВЕ ОЧЕКУВА!

Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку...

Го преживеавме најтоплиот јуни досега!

Агенцијата за сателитско пратење на Европската унија соопшти дека овој јуни бил најтоплиот...

Јули е најважниот месец во 2019 за овие 4 знаци: Тој ќе промени сѐ!

Пристигна јули. Астролозите предвидуваат најпозитивен, мирен месец исполнет со позитивни...

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУЛИ 2019 ГОДИНА

Овенот мора да се посвети на своето здравје, Близнаците влегуваат во ново љубовно поглавје,...

Пронајдете ја вашата љубов според месецот во кој сте родени: Еве каков маж е создаден за вас!

На девојките родени во февруари им е потребен трпелив маж, а на оние во август некој кој не се...

Љубопитни, духовити, креативни: 8 карактеристики на луѓето родени во јуни!

Нивната весела природа ќе им го разубави денот и на најтажните луѓе. Личностите родени во...

Постојат 4 видови на луѓе родени во мај: Во кој припаѓате вие?

Она што со сигурност може да кажеме е дека сите луѓе родени во мај се многу тврдоглави колку...

Зошто се посебни луѓето кои се родени во мај?

Луѓето родени во овој прекрасен месец имаат многу таленти. Тие се уметнички души, емпатични...

Шкорпиите се најпривлечниот знак во февруари, а погледнете кој месец е среќен за вашиот знак!

Познато е дека февруари е месецот на љубовта, а ѕвездите кажуваат дека во овој месец...

Рецепт против стомачни болки – јадење живи жаби? Да, и тоа го има!

Кинезот Djiang Museng веќе 40 години јаде живи жаби и глувци. Пензионираниот кинез тврди дека оваа...

Карактеристики на луѓето родени во февруари

Ако сте родени во февруари, ова се вашите карактерни црти, како и „предвидувања“ за...

Родените во ноември се посебни: Лојални и во љубовта и во пријателствата

Ноември е првиот месец кој ја најавува зимата. Иако често знае да биде студен, сепак луѓето...

Каква зима нѐ чека оваа година?

  Сончево и натпросечно топло време со студени утра најавуваат метеоролозите речи си до...

Четири факти за луѓето родени во октомври

Луѓето кои се родени во октомври се многу одговорни кога станува збор за работата, а исто...

Кои се најлошите љубовни совети?

Во денешно време е многу тешко да добиете добар и објективен совет. Сите мислат дека е многу...

Наташа јаде по 15 тегли Нутела за да го зголеми задникот – еве го резултатот (ФОТО)

Наташа Карун дефинитивно се стреми кон големи нешта. Нејзината желба е да има најголем...

Утре во 22:22 часот по македонско време: Сонцето ќе се замрачи, Месечината ќе стане крвава

Месечината во петок ќе стане „крваво црвена”, поради што теоретичари на заговор веруваат...

Следуваат три неработни денови во август

Во текот на идниот месец според Законот за празниците имаме 3 неработни денови. Првиот...

Колку често треба да ја менувате четката за заби?

Денталната хигиена, освен правилното миење на забите и користењето на соодветна паста,...

Тамара го откри полот на новиот член во семејството

Македонската поп-ѕвезда Тамара Тодевска е бремена по вторпат. Популарната пејачка пред еден...